Prace dyplomowe!

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2008/12/06 19:34 - 2008/12/06 20:02 #1641 przez karolcia109
Prace dyplomowe! was created by karolcia109
Witam!!Dzisiaj na stronie OKE Poznań odnalazłam prace udostępnione przez komisje w których ujęte są ich opinie na temat błędów jakie popełnili uczestnicy egzaminów. Również odnalazłam faje podsumowanie końcowe egzaminatorów:
W pracach pojawiały się też śmieszne, nie używane nawet potocznie sformułowania,
wynikające z braku wiedzy, dotyczące często podstawowych wiadomości, jakie
powinien posiadać ratownik medyczny:
- zagłówek i nauszniki przy desce ortopedycznej,
- kabel do przetoczeń,
- wenflonizacja,
- BEA - aktywność elektrolitowa bez tętna,
- 10 zapisów - 10 asystolii,
- w zapisie EKG - linia gzygzakowata,
- diagnoza ratownicza - zgon,
- zespół ratowniczy przystąpił do ratowania poszkodowanego przez
pocieszanie,
- AMBUŁ,
- wenflony - dwa duże, jeden normalny,
- iniekcja dotchawicza.

Heh widać, że komisja nie oszczędza zdających..W stresie wszystko co nam znane dobrze nagle zmienia swoją nazwe nawet poczciwy worek samorozprężalny zmienił się z Ambu na Ambuł:P . Ale stres daje się we znaki wszystkim!!:laugh: :laugh:
www.cke.edu.pl/images/stories/08_przykl_...at_medyczny_cz_2.pdf
Pozdrawiam karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/06 20:18 - 2008/12/06 20:18 #1642 przez huda
Replied by huda on topic Odp.:Prace dyplomowe!
:( :woohoo:

Z jednej strony to śmieszne ale z drugiej tragiczne. Poniekąd rozumiem stres i te sprawy ale jestem ciekawa co taki ratownik zrobi w prawdziwym stresie podczas akcji...

Ciekawe czy w tych szkołach tak uczą czy ludzie tak się do nauki przykładają.....

smutne to ale prawdziwe :(

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/07 14:27 #1643 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Prace dyplomowe!
Witam wszystkich , CIEKAWA SZKOŁA , CIEKAWI WYKŁADOWCY , CIEKAWI BĘDĄ RATOWNICY MEDYCZNI PO TEJ SZKOLE . JEST TO ŻENUJĄCE CO POKAZUJĄ I TO DO TEGO W INTERNECIE . Łączę Pozdrowienia .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/08 13:22 #1644 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp.:Prace dyplomowe!
Witam Wszystkich.
Może jakieś słowo na obronę. Egzamin to sytuacja bardzo stresogenna i myślę, że nie jedna osoba w takiej sytuacji wstawia takie \"kwiatki\". Oczywiście w żaden sposób nie zmienia to faktu, że profezjonalizm tych osób stoi pod dużym znakiem zapytania.
Co do umieszczania takich treści w internecie - jestem oczywiście za. Dla czego zapytacie? Mnie egzamin czeka za rok (warunek- zaliczenie kolejnych semestrów) i tego typu publikacje uczą mnie czego mam pilnować i jakich błędów się wystrzegać. Oczywiście dla ratowników, którzy mają już dyplomy wynurzenia zdających są cokolwiek śmieszne, żeby nie powiedzieć tragiczne. W każdym razie egzamin końcowy czytaj państwowy nie odzwierciedla w pełni umiejętności zdających.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/08 14:03 - 2008/12/08 14:06 #1645 przez huda
Replied by huda on topic Odp.:Prace dyplomowe!
Witaj Mangus
Osobiście trzymam kciuki za Ciebie i wierzę w to, że zaliczysz i semestry i egzamin.:P
Też jestem za tym aby publikować takie treści w internecie.
Stres robi swoje ale jednak RATOWNIK MEDYCZNY używający sformułowań \"w zapisie EKG linia gzygzakowata\" to już woła o pomstę do nieba :woohoo:
I w pełni zgodzę się ze słowami Tytusa, jacy wykładowcy tacy ratownicy ale czy nauka w ten sposób ma jakiś sens??
I tacy ratownicy mają być odpowiedzialni za ludzkie życie...ja doskonale rozumiem, że na egzaminie potwierdzające kwalifikacje zawodowe jest stres itp to ciekawa jestem co będzie na egzaminie życiowym gdy przyjdzie do reanimacji pacjenta B)


Pozdrawiam wszystkich ratowników i tych na drodze do ratownictwa :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/13 18:56 #1667 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Prace dyplomowe!
mangus napisał:

Witam Wszystkich.
Może jakieś słowo na obronę. Egzamin to sytuacja bardzo stresogenna i myślę, że nie jedna osoba w takiej sytuacji wstawia takie \"kwiatki\".


I tutaj jak najbardziej się zgadzam, stres na tego typu egzaminach robi swoje.
Sam ostatnio będąc na kursie doskonalącym dla ratowników medycznych rzuciłem dowcipem. Podczas ćwiczeń na fantomach do zaawansowanych zabiegów mieliśmy za zadanie głośno komentować co robimy i jaka jest obecna sytuacja. Analizując zapis EKG potwierdzałem czy mamy do czynienia z PEA i głośno postawiłem diagnozę:
- Pacjent bez serca..., mamy PEA...
, miało być oczywiście zwykłe: \"bez tętna\" ale byłem tak zaangażowany, nawet nie usłyszałem, że takie dowcipy opowiadam ;) :laugh:
Faktem jest że określenie typu:

wenflony - dwa duże, jeden normalny

wynika pewnie z niewiedzy o rozmiarach wenflonów autora tej pracy, ale przynajmniej widać że próbował wybrnąć:) także wola walki była wielka.

Wszystkim którzy zdali gratuluję, a tym którzy szykują się do egzaminu życzę powodzenia ;)

Pozdrawiam
Dyspozytor


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.190 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account