Egzamin praktyczny sesja jesień 2015

Więcej
2015/10/10 13:13 - 2015/10/10 13:13 #12190 przez Own1
Cześć, w poniedziałek mam egzamin część praktyczną, czy ktoś z was zdawał część praktyczną podczas sesji jesiennej? Jak tak to jakie przypadki były, diagnozy itp? Z góry dzięki za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/10/13 10:51 #12193 przez adik234
Replied by adik234 on topic Odp: Egzamin praktyczny sesja jesień 2015
Hej ja miałem na egzaminie zadanie o kobiecie 60lat która zasłabła przy rozmowie telefonicznej po informacji o śmierci brata ona miał rane dłoni i NZK w mechanizmie migotania komór.
Zadanie do wykonania to defibrylacja
a ty co miałeś ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/10/16 17:22 - 2015/10/16 17:23 #12201 przez Own1
Też miałem to zadanie z tą kobietą tylko że w tym zadaniu z objawów należało stwierdzić również wstrząs. Ponieważ miała wilgotną lepką skóre i po przywróceniu rytmu zatokowego tętno było wyczuwalne tylko na tętnicy szyjce czyli centralizacja krążenia.

Mnie natomiast zastanawia teraz jedna rzecz czy jeśli w rozpoznaniu napisałem "migotanie komór" zamiast "NZK w mechanizmie migotanie komór" to czy to zostanie mi uznane...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/10/16 17:58 #12202 przez adik234
Replied by adik234 on topic Odp: Egzamin praktyczny sesja jesień 2015
Z tym czy uznają to temat do dyskusji bo jak w kluczu odpowiedzi będzie NZK w Mechanizmie migotania komór to ci nie zalicza twojej odpowiedzi mimo to ze jest dobra. Bo słowo klucz to świętość dla nich

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.250 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account