Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji

Więcej
2012/11/14 16:29 #8403 przez AnnaC
Replied by AnnaC on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Dziękuje :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/14 19:52 #8405 przez ww61
Replied by ww61 on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Aniu C,pielęgniarstwo a później specjalizacja z medycyny ratunkowej i z pewnością nie będziesz żałować decyzji :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/14 19:57 #8406 przez AnnaC
Replied by AnnaC on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
A czemu tak akurat?
Ratownictwo to moje marzenie i już bym chciała się uczyć tego wszystkiego;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/14 20:11 #8407 przez ww61
Replied by ww61 on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Aby spełnić marzenia trzeba posiadać alternatywę by po zdobyciu zawodu nie zostać z dyplomem w domu na zasiłku lub na utrzymaniu rodziców.Ratowanie to nie tylko karetka.Nie jest już tajemnicą,że mimo trudności zdobycia pracy w ratownictwie wkrótce OIOM-y zamkną swe drzwi przed ratownikami,praca w SOR to już marzenie a w karetce panowie mimo iż mogą dźwigać więcej zgodnie z przepisami BHP marzą o tej pracy.Praca to środek do życia,a pielęgniarka systemu ratownictwa znajdzie pracę nawet w ratownictwie choćby dodatkową by spełniać choć po części swoje ambicje zawodowe.
Życzę trafnych decyzji oraz spełnienia zawodowego :)
Za tę wiadomość podziękował(a): AnnaC

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/14 21:20 #8408 przez AnnaC
Replied by AnnaC on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Na pewno to sobie wszystko przemyśle, własnie dlatego założyłam konto na tej stronie żeby się kogoś najlepiej kto wykonuje ten zawód doradzić, bo kto inny zrobi to lepiej:)
Dziękuje za rade, mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie, ale trzymam kciuki żeby się udało. Na razie zakupiłam sobie podręcznik który zaraz zaczne czytać :)
Chciałam jeszcze zapytać o jedną rzecz, jak to jest czy zazwyczaj ratownikami zostają osoby twarde psychicznie a te wrażliwe nie dają rady? czy raczej wrażliwość jest też pozytywną rzeczą?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/15 08:20 - 2012/11/15 08:26 #8409 przez ww61
Replied by ww61 on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Wrażliwość jest indywidualną cechą człowieka i zawsze jest bardziej pozytywna niż negatywna.Empatia jest wręcz niezbędna do opieki nad człowiekiem,którego spotkało w życiu coś niedobrego.Ratownictwo to nie tylko wyjazdy do ofiar wypadków ale również do ludzi,którzy przeżyli skutki poważnego zachorowania lub ostro zareagowali na czyjąś śmierć czy nieszczęście.Wszyscy oni potrzebują wsparcia i czyjejś konstruktywnej i skierowanej na pomoc wrażliwości.Tak więc wrażliwość świadcząca o tym,że jest się przede wszystkim CZŁOWIEKIEM który potrafi nieść kwalifikowaną pomoc :)
Za tę wiadomość podziękował(a): AnnaC

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.260 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account