chlorprothixen zentiva i depakine chrono 500 za duża dawka?!

Więcej
2013/08/13 21:16 - 2013/08/16 10:37 #9335 przez tywon84
Witam jakieś 2-3 lata temu przyjąłem około 120 w/w proszków w ciągu 24h a dokładnie jednego dnia ponad 50 a drugiego ponad 60. Mam takie pytanie czy po 2-3 latach mogą się pojawić jakieś skutki takich dawek? A żeby nie było jakiś nieścisłości to nie trafiłem do szpitala więc nie miałem płukania żołądka itp. Prosił bym o jakąś odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/16 20:01 #9342 przez mjrleszek
musisz sprawdzic morfologie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/19 09:17 #9351 przez tywon84
Tylko i wyłącznie morfologię?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/26 16:14 #9361 przez tywon84
Byłem dzisiaj u lekarza i opowiedziałem mu całą sytuację i poprosiłem o skierowanie na badanie ALAT ASPAT i morfologię ale lekarz stwierdził że taka dawka raczej nie uszkodziła wątroby i że jak wątroba jest powiększona i pobolewa dosyć mocno to nic strasznego.Kazał mi pić dużo wody mineralnej nie gazowanej i brać essentiale max. Tylko że ja nie jadam smażonych tłustych rzeczy i nie piję nic gazowanego a tym bardziej słodzonego. Nie pijam kaw ani herbat tylko samą zwykłą wodę nie gazowaną. Czy możliwe jest uszkodzenie wątroby jeżeli jest powiększona i boli. Ból jest bardzo mocny przy dotykaniu pod prawym żebrem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/26 16:56 #9362 przez mjrleszek
a czy chociaz zbadal watrobe?-idz do innego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/26 17:07 - 2013/08/28 15:30 #9363 przez tywon84
Nie nie badał. Postaram się zrobić badania na własny koszt. Jest możliwość ze taka dawka uszkodziła mi wątrobę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.120 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account