Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Rozcieńczanie Adrenaliny

Więcej
2012/01/23 22:24 #7282 przez Piotrek.F
Rozcieńczanie Adrenaliny
Podczas RKO masz czas na rozcieńczanie do 10ml 0,9%NaCl?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/24 09:29 #7285 przez marcin1975rm
Rozcieńczanie Adrenaliny
A masz czas na nabranie 1mg Adrenaliny do jednej strzykawki a za chwilę 10ml 0,9%NaCl do drugiej?

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Więcej
2012/01/26 13:16 #7293 przez bociek
Rozcieńczanie Adrenaliny
dokładnie jest czas na nabranie adrenaliny do strzykawki to jest i czas na dodanie 0,9% NaCl.
Ostatnio miałem okazję będąc przy NZK 16-letniego chłopca rozcieńczać adrenalinę w 10 ml z solą, ale to na prośbę lekarza jak to rzekł proszę adrenalinę z "popychaczem", będąc na miejscu zespołem 'P' zapewne podałbym bolus

Więcej
2013/01/17 21:09 #8825 przez kotlet1711
Odp: Rozcieńczanie Adrenaliny
Spotkałem się też z takim motywem odnośnie Adrenaliny przy NZK u dorosłych.

3 mg = 3ml do strzykawki 20 ml, ale..dociągamy do tych 3ml leku 18 ml 0,9% NaCl, a więc w 21 ml mamy 3mg leku, gdzie podając 7ml=1mg Adrenaliny.

jedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Więcej
2013/01/18 08:42 - 2013/01/18 08:46 #8830 przez ww61
Ciekawy pomysł a jego najistotniejszą cechą jest to,że są na szczęście tacy którzy wiedzą że podane leki z założenia mają odnieść oczekiwany skutek a uratowany człowiek ma żyć dlatego bardzo stężonych dawek leków należy unikać bo ich endogenne wersje mają dużo niższe stężenie a to nie przypadek.Dla porównania co z tego,że przy śpiączce hipoglikemicznej lekarz poda 40% glukozę do żyły widząc jak człowiek się budzi gdy w tym samym momencie mózg pacjenta wpada gwałtownie z jednej w drugą skrajność.Z głodu glukozy w kilkusekundowe jego przesycenie.Nam na szczęście wolno podać 20% jej postać co ja wolę jeszcze rozcieńczyć w aquie.A swoją drogą szkoda,że nie doczekaliśmy się jeszcze ampułkostrzykawek z 1 mg adrenaliny w 10 cm a tym bardziej wszystkich rozcieńczonych leków w tych postaciach ze stężeniami osobno dla dorosłych i dla dzieci.A co do popychania leków najlepszy jest służący do tego wlew kroplowy.Dobrze zorganizowany zespół P znajdzie czas na wszystko bo dobrać sól i podłączyć kroplówkę to sekundy
Pozdrawiam

Więcej
2013/01/18 11:24 #8832 przez ricko1st
Witam!
ww61, ampułkostrzykawki ? Marzenia " ściętej głowy ", powód - CENA !
Pokaż mi dyrektora, który poleci zakupić ten " wygodny dla nas sprzęcik " i księgową, która bez dyskusji i potężnych sprzeciwów wykona to polecenie.
Może kiedyś jednak doczekamy takiego luksusu jak mają to koledzy na " zgniłym zachodzie"
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• serial Avatar
    • serial
    • Witajcie! jestem scenarzystą i reżyserem i razem ze współscenarzystką poszukujemy do anonimowych rozmów osoby chętne na zwierzenia ze swojej pracy i życia w pogotowiu przed rokiem 2002. Chcemy pokazać m in jak ciężka to praca i jak postrzeganie jej przez ludzi nie zawsze jest sprawiedliwe. Miła atmosfera rozmowy w pakiecie :) Jeśli byłaby możliwość rozesłania tego ogłoszenia wśród znajomych z branży, bylibyśmy bardzo...
    • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
    • 2021/10/12 09:32
    • ratownikekspress Avatar
    • Jak uratować osobę topiącą się w wodzie?
    • Teraz jest taka kolejność że: 1) dzwonisz na służby 112 opisujesz sytuacji i podajesz miejsce zdarzenia. 2) jak masz możliwość to rzuć tonącemu pzedmiot, który się unosi na powierzchni wody, żeby mógł się tego złapać 3) Jak potrafisz pływać to musisz znaleźć przedmiot, który sie unosi na wodzie i dopiero z nim możesz ewentualnie do tonącego popłynąć. 4) Do tego czasu jest już szansa, że straż lub inne służby...
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2021/09/04 13:27

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account