Jak jest być ratownikiem ?????

Więcej
2008/10/29 04:47 #1438 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????

No z tymi uprawnieniami to nie całkiem to samo Par2 punkty 5a,15,16,17 poniższego rozporządzenia zawierają dopisek:\"(pod warunkiem odbycia dodatkowego kursu specjalistycznego);\"którego w rozp dotyczącym ratowników medycznych nie ma


No i? Jak ma kurs może to samo co Ty (kurs w tym momencie robi się przy okazji specjalizacji). Ba może nawet więcej niż Ty, bo póki co Captoprilu podać nie możesz. Ministerstwo Zdrowia miało coś z tym zrobić i ujednolicić listę leków ale zajęło się reformą ochrony zdrowia i jakoś zapomniało. Kiedyś pewnie sobie przypomni.

poza tym bycie kierownikiem zespołu niesie za sobą o wiele większą odpowiedzialność bo ten kto się podpisuje na karcie wyjazdowej ponosi wszelkie konsekwencje działań podjętych przez siebie samego jak i przez zespół którym kieruje(np przed sądem}.


nie wszelkie. Jak pielęgniarka poda Captopril i pacjentowi coś się stanie odpowiada tylko ona. Każdy odpowiada w zakresie swoich uprawnień zawodowych.

Jeśli pielęgniarka pracuje dłużej to zarabia więcej. Proste. Bycie kierownikiem nie ma tu nic do rzeczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/29 07:29 #1439 przez mmmm
Replied by mmmm on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Maciej S. napisał:

nie wszelkie. Jak pielęgniarka poda Captopril i pacjentowi coś się stanie odpowiada tylko ona. Każdy odpowiada w zakresie swoich uprawnień zawodowych.

no to gratuluję pracy w takim zespole w którym każdy robi co chce podaje leki jakie uważa za stosowne a kierownik zespołu zatwierdza te działania własnym podpisem

Jak ma kurs może to samo co Ty

ile pielęgniarek ma \"kurs\"?...no ile????

Jeśli pielęgniarka pracuje dłużej to zarabia więcej. Proste. Bycie kierownikiem nie ma tu nic do rzeczy.

no taaaa
jeżeli to jest dla Ciebie takie proste to.....czyli im dłużej tym lepiej?

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/29 12:31 #1440 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Witam Wszystkich Ratowników Medycznych i Ciebie maciej. S , miałem nie tak dawno przykre doświadczenie na stronce Ratownika Medycznego i doszedłem do wniosku , że nie warto się spierać , o coś co jest nierealne , bądźmy rozsądni i poruszajmy tematy w których na wzajem sobie na pewno pomożemy w wymianie doświadczeń . Dziękuję za uwagę i Życzę miłych i zrozumiałych Postów na tej stronce . Pozdrawiam całą Brać Ratowniczą .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/29 17:16 #1441 przez aha1980
Replied by aha1980 on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Poco się spierać. Ratownikiem jest być super ALE tylko dla idei ratownictwa czyli pomagac w potrzebie,:woohoo: BO zarobki to są marne a odpowiedzialność ogromna a nikt z nas nie wie co nam przyjdzie przeżyć co zobaczyć i w jakiej akcji ratowniczej wziąć udział. Pozdrawiam i życze wszystkim ratownikom aby zawsze wracali z dyżuru szczęśliwi i spełnieni wiedząc że zrobili wszystko co można było zrobić!!!!!!!!!!!;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/30 11:41 #1443 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????

no to gratuluję pracy w takim zespole w którym każdy robi co chce podaje leki jakie uważa za stosowne a kierownik zespołu zatwierdza te działania własnym podpisem


Znam osoby, z którymi pracuję i wiem co potrafią. Niektóre pielęgniarki zajmują się tylko robieniem zastrzyków i mierzeniem ciśnienia bo do niczego innego się nie nadają.

ile pielęgniarek ma \"kurs\"?...no ile????


sporo ;)
A ilu ratowników potrafi porządnie odbarczać odmę lub zrobić konikopunkcję? No i ilu robiło w \"warunkach bojowych\" w pracy.

jeżeli to jest dla Ciebie takie proste to.....czyli im dłużej tym lepiej?


bo to jest proste. W skład twojej pensji wchodzi kilka komponentów. Jednym z nich może być tzw. dodatek stażowy. Pensja zależy też np. od wykształcenia - pielęgniarka z kursem kwalifikacyjnym może zarabiać mniej od tej ze specjalizacją.

Sam bywam kierownikiem zespołu - raz jestem nim ja, raz kolega i on zarabia więcej bo ma dłuższy czas pracy. Mnie to generalnie nie przeszkadza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/30 14:34 #1445 przez mmmm
Replied by mmmm on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
nie mówię o składowych pensji tylko o stawce zasadniczej ta właśnie stawka różni się o ok 200 zł mimo że grupa zaszeregowania jest taka sama(XIV)a dodatki oczywiście każdy ma takie ile np lat przepracował itp.Jeszcze raz to powiem chodzi mi tylko o sprawiedliwe czyli równe wynagradzanie za pracę wymagająca porównywalnych kompetencji.I nie winą obarczam pielęgniarki(jak w każdej grupie zawodowej są lepsze i gorsze)lecz dyrekcję która zdaje się nie dostrzegać(mam wrażenie że celowo)istnienia ratowników medycznych którzy to właśnie generują najwyższe oszczędności a wynagradzani są najniżej ze wszystkich zawodów medycznych,nawet położne o których ustawa o PRM nawet nie wspomina pracujące w zespołach wyjazdowych mają stawkę zasadniczą wyższą niż ratownicy!!!Na moją prośbę o wyrównanie stawki zasadniczej dyrekcja odpowiedziała że \"zajmie się tą kwestią przy najbliższej regulacji płac....\"dodam że tych regulacji było już kilka...Pozdrawiam

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.321 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account