Jak jest być ratownikiem ?????

Więcej
2008/03/10 08:26 #681 przez AlaRM
Ja nie mówiłam że kobieta sie nie nadaje! Być może kiedys będzie układ w ratowników i ratowniczka ale czekamy na lepsze czasy szczególnie w woj zachodniopomorskim bo akurat tu KOBIET do karetek nie przyjmują!ale to zalezy już od dyrektora danej placówki. Niektórzy mężczyźbi bie daja rady na dłuższa mete a co dopiero kobitki. Zniesć chłopa 160 kilo z 3 piętra? czasami i dwóch ratowników \"łamie sobie\" kregosłupy ;] także...póki co mamy równouprawnienie więc nie dajmy się zwariować i czekajmy na lepsze czasy!pozdrawiam wszystkie ratowniczki M.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/14 19:32 #1395 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Witam!
Sorry,że się wtrącam,ale akurat przeglądam dzisiaj uważnie całe Forum i trafiłem na Twój post.
Jeśli masz takie podejście do tego zawodu to faktycznie idź do Castoramy.....
Pozdrawiam!

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/15 19:23 #1398 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Może nie powinienem się wypowiadać w tym temacie bo jestem w trakcie nauki. Ci co uważnie śledzą foraz wiedzą, że pracuje w pogotowiu jako kierowca ale...
Udzielam się w OSP i ostatnio byłem na zawodach ratownictwa drogowego. Pierwszy raz brałem udział w takiej imprezie i wiem że na pewno nie ostatni. Dla niezorientowanych OSP to działalność społeczna. Jako osoba która ma \"największą wiedzę\"!!! (co dziwne bo na II semestrze walczę) koordynowałem działania naszej grupy biorąc jednocześnie czynny udział w zdarzeniach. Wierzcie mi lub nie ale presja czasu i mnogość czynności do wykonania dostarcza takiej adrenalinki, że na dzień dzisiejszy nic nie jest w stanie tego zastąpić. Oczywiście taka zabawa nie niesie za sobą żadnych konsekwencji, ale realnośc sytauacji jest powalająca.
Na dzień dzisiejszy wiem, że chcę to robić. Polecam wszystkim taką zabawę (w miarę możliwości) jest ona w stanie pokazać czy tego chcemy czy nie.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/15 20:02 - 2008/10/16 15:53 #1401 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Witam Wszystkich Ratowników Medycznych , moje zdanie na temat , czy Kobiety Ratownik Medyczny powinny pracować w karetkach , to mówię szczerze , że NIE , ponieważ jest to praca BARDZO CIĘŻKA , poza tym też SZCZERZE , nie poradzą sobie w przeniesieniu pacjentów na noszach , czy nawet na krzesełkach Kardiologicznych , wiem , bo przepracowałem w Karetkach szmat czasu i jestem silnym facetem , a miałem nie jednokrotnie problemy ze znoszeniem pacjentów , nie widzę Kobiet Ratowników Medycznych w Pogotowiach , bo w większości liczy na pomoc innych , którzy im pomogą , ale mogą się zderzyć z takim powiedzeniem , że za to im płacą i proszę brać się za robotę gdzie będą bardzo rozczarowane . Widzę Ratowników Medycznych (kobiety )w Oddziałach Ratunkowych gdzie praca jest bardziej spokojniejsza i mniej stresująca , a satysfakcja z POMOCY czy uratowania przy resuscytacji nie mniejsza niż w karetce i bez dźwigania na noszach czy krzesełkach pacjentów . Nie chce Kobietą ujmować ich umiejętności siłowe , ale w karetkach jest praca na prawdę nie dla nich . Pamiętam jak Karolcia odwoływała się do dziewczyn Ratowników Medycznych , że praca w karetkach jest pracą dla mężczyzn , a widzi Kobiety w SOR-ach . Łączę Pozdrowienia dla Wszystkich .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/15 20:08 #1402 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Nie ma zawodu ratowniczka medyczna,podobnie jak nie ma funkcji dyrektoreczka.Czy kobieta czy mężczyzna zawód jest ten sam-ratownik medyczny :)

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/16 13:04 #1405 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Witam cię Marcin , nie chodzi o to , kogo jak się nazywa , chodzi o samą treść , napisz co Ty sądzisz o kobietach pracujących w karetkach .:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.247 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account