Jak jest być ratownikiem ?????

Więcej
2008/10/26 10:07 #1429 przez mmmm
Replied by mmmm on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????

Wzajemne uzupełnianie się wiedzą i doświadczeniem,ogólne zrozumienie i zaufanie daje nam jeszcze większą pewność działania.

Ok zgadzam się w 100% ale dlaczego (mówię o mojej stacji)pielęgniarka której jestem kierownikiem w zespole wyjazdowym \"P\" ma ok 200 zł większą stawkę zasadniczą!!!! i z tym już się nie mogę zgodzić

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/27 13:55 #1432 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Witam!
Jedno pytanie :
Czy \"mmmm\" masz jakąś manię wielkości?
Kierownik w zespole to tylko tytularna funkcja,w chwili gdy zaczynasz akcję ratowniczą chyba nie zaczynasz dyrygować innymi tylko ROBISZ to co należy aby uratować ludzkie życie.
A może zapomniałeś już o takiej prozaicznej sprawie: Pielęgniarki mają swoje Izby Pielęgniarskie i Prawo Wykonywania Zawodu,a my...tylko dyplom potwierdzający nabycie wymaganych ustawą umiejętności.
Przeglądnij sobie temat na tym Forum dotyczący powołania do życia naszych Ratowniczych Izb to będziesz wiedział o co mi chodzi.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/28 01:31 #1433 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????

Witam Cię Maciej S . tu bym się z tobą akurat nie zgodził , uważam , że wszędzie jest tak samo


Nie jest. Szpitale są różne, stacje pogotowia są różne i personel też jest różny. Teoretycznie mógłbym postawić za przykład niektóre z moich pielęgniarek ale takie porównywanie byłoby nie fair wobec większości ratowników medycznych.

mówiąc o porodach , to odebrałem ich dużo sam przy pomocy tylko kierowcy


miednicówek też ;) ?

Nie wszystkie pielęgniarki i ratowniczki panikują. Te z długoletnim stażem pracy zachowują zimną krew.

W tym miejscu słówko do Młodych Ratowników: Koledzy (po fachu) od doświadczonych Pielęgniarek z zespołów \"R\" naprawdę możecie się duużo jeszcze nauczyć!


zwłaszcza od tych ze specjalizacją z pielęgniarstwa anestezjologicznego. Ot choćby intubacji. Czasami lepiej nauczy tego pielęgniarka niż lekarz (większość internistów ma z tym olbrzymi problem).

też muszę powiedzieć Tobie , że faceci radzą sobie świetnie w SORze , wola ich niż kobiety pielęgniarki


u nas na SORze są same pielęgniarki. Są lepiej przygotowane do pracy w warunkach szpitalnych niż ratmedzi (no i pewne rzeczy, które ratmed robi pod nadzorem mogą robić same).

mmmm widocznie jest różnica w stażu pracy i stąd owe 200zł więcej. Jako rat. med. masz takie same uprawnienia jak pielęgniarka systemu - fakt, że jesteś kierownikiem zespołu nic tu nie zmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/28 04:17 #1434 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Witam!
Szanowne grono ratownicze. Z tego co tu widzę zaczynamy w tym temacie \"kręcić się w kółko\".
Ratownicy tacy.... - Pielęgniarki takie.....a może Ktoś z Was zaproponuje właśnie Pielęgniarkom pracującym w Waszych Pogotowiach wypowiedzenie się na tym Forum?
Unikniemy niepotrzebnych nikomu niedomówień czy wzajemnych animozji wynikających z bardzo jednostronnego (rat-medowskiego)punktu widzenia.
Nie wszczynajmy zażegnanej już kiedyś na jednym z Forów zajmujących się naszą tematyką wojny - Ratownicy Medyczni vs Pielęgniarki.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2008/10/28 09:49 #1435 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Witam!!
Moim zdaniem ten temat został już wyczerpany;) Bo każdy z nas jest indywidualistą i będzie miał odmienne zdanie jak to jest być ratownikiem. Każdy ma inne doświadczenia w swojej pracy jedni lepsze drudzy gorsze. A temat kobiet w pogotowiu był już poruszany \" Kobieta Ratownikiem Medycznym\".
Pozdrawiam karolcia109:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/28 15:01 - 2008/10/28 15:03 #1436 przez mmmm
Replied by mmmm on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Maciej S napisał

Jako rat. med. masz takie same uprawnienia jak pielęgniarka systemu - fakt, że jesteś kierownikiem zespołu nic tu nie zmienia

No z tymi uprawnieniami to nie całkiem to samo Par2 punkty 5a,15,16,17 poniższego rozporządzenia zawierają dopisek:\"(pod warunkiem odbycia dodatkowego kursu specjalistycznego);\"którego w rozp dotyczącym ratowników medycznych nie ma.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA
z dnia 7 listopada 2007 r.
w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń
zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych udzielanych przez pielęgniarkę albo położną samodzielnie bez zlecenia lekarskiego

poza tym bycie kierownikiem zespołu niesie za sobą o wiele większą odpowiedzialność bo ten kto się podpisuje na karcie wyjazdowej ponosi wszelkie konsekwencje działań podjętych przez siebie samego jak i przez zespół którym kieruje(np przed sądem}.
Chciałbym być dobrze zrozumiany nie mam nic przeciwko pielęgniarkom,ratowniczkom med ale chodzi mi tylko o sprawiedliwe wynagradzanie za wykonywaną pracę bo argument podawany przez ricko1st:

A może zapomniałeś już o takiej prozaicznej sprawie: [Pielęgniarki mają swoje Izby Pielęgniarskie i Prawo Wykonywania Zawodu,a my...tylko dyplom potwierdzający nabycie wymaganych ustawą umiejętności.

nie za bardzo do mnie przemawia Pozdrawiam

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.341 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account