Jak jest być ratownikiem ?????

Więcej
2008/03/08 14:11 #670 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Witaj!
Być może zbyt dosłownie bierzesz moją wypowiedź w kwestii miłości do zawodu.
Owszem najwyższa pora abyśmy byli wynagradzani adekwatnie do odpowiedzialności i stresu związanego z wykonywaniem tej \"ratowniczej pracy\",ale jak Sam piszesz 29 lat pracy w ZOZ-ach \"dało Ci radę\" więc ta\" miłość do zawodu jest taka na otarcie łez\".
Chyba lepiej chodzić do pracy i wykonywać coś co się lubi niż wstawać rano z myślą ..\"znowu muszę iść do tej pieprz...roboty\".
Mam chyba trochę racji?
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !
Za tę wiadomość podziękował(a): huskymasher

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/09 11:26 #673 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
jak to być ratownikiem?normalnie, uczysz sie i uczysz...póżniej to juz przyzwyczajenie,jeździsz do wypadków i wezwań jak w HIPNOZIE. robisz zgodnie ze standardami,używasz leków jakich możesz użyć...zakładasz opaski, zakładasz wenflony, kładziesz na deche,zdejmujesz z dechy.przypinasz i odpinasz.I codziennie to samo... trzeba sie trzymać schematów. I nie zgodze sie z tym że kasa nie jest ważna w tym zawodzie! pracuje sie za marne 1400 zł jeszcze mając na sobie taka wielką odpowiedzialność. To lepiej isc do Castoramy gdzie ludzie mają ok 2 koła na łape i ustawiac sobie farbki,wiadereczka,i pędzelki;] Ale jestem optymistką i mam nadzieje że kiedys to się zmieni. A praca kobiet w karetkach?w zachodniopomorskiem jest to niemożliwe ale w innych województwach jest to normalka.Szkoda tylko że dziewczyny nie wytrzymuja wysiłku...siadają kregosłupy...a dzwigać gościa z 3 piętra na krześle?bezcenne...więc kto przeszedł pogotowie to wie jak jest! Ratownikiem być to nie sztuka...ale być dobrym ratownikiem to dopiero coś. Pozdrawiam Wszystkich.;) :side:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/09 12:18 - 2008/03/09 14:31 #674 przez Albedo
Replied by Albedo on topic Jak jest być ratownikiem ????? - pytanie?
Czy kobieta nadaje się do zawodu Ratownik medyczny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/09 14:49 #675 przez GRZECHRAT
Replied by GRZECHRAT on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ?????
Sie ma Ricko1st Masz dużo racji jeżeli bym nie lubił tego co robie nie siedział bym w tym przez tyle lat.Być może źle zrozumiałem Twą miłość do wykonywanej pracy.Ja Kocham to co robie ale chciałbym miłości odwzajemnionej .Czekałem tyle lat na zmiany że jak wreszcie przyszły to z czteroosobowego zespołu R w którym jeździłem zrobiono dwuosobowy P a po za obowiązkami i odpowiedzialnością nie przybyło mi nic ,to nawet Samarytanin by sie zastanawiał czy warto a ja już bym chciał jak facet przynieść po 15 nie po 30 dyżurach wypłatę taką która pokrywałaby koszty mojej miesięcznej egzystencji.Ja pewnie i tak będę robił to co robie [bo co ja innego potrafię]ale mówienie o bezinteresowności to dobre dla hobby a nie dla zawodu Do miłego Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/09 20:59 #677 przez AlaRM
w karetkach?na dłuższa mete nie...ciężka praca,ktoram doswiadczam na własnej skorze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/10 06:27 #678 przez GRZECHRAT
Replied by GRZECHRAT on topic Odp.:Jak jest być ratownikiem ????? - pytanie?
Co za pytanie oczywiście że kobieta sie nadaje do pracy jako ratownik ,ale to bardzo ciężka praca i raczej nie w zespołach ratowniczych czyli 2 osobowych gdzie trzeba pacjenta znieść na noszach lub krzesełku lub użerać sie z pijanymi a w takim zespole ratownik w przedziale medycznym jest sam,ale w karetkach R gdzie załogantów jest 3 a w niektórych pogotowiach i 4 ludzi to jak najbardziej Jeszcze są oddziały ratunkowe tam na pewno tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.198 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account