Praktyki

Więcej
2010/11/15 19:05 #4555 przez Emi
Replied by Emi on topic O:Praktyki
RafałRM napisał:

z tego co slyszalem to niektorzy lekarze maja trudnosci z intubacja , nie wiem ile w tym prawdy .


Tak to prawda, najlepiej chyba intubuja anestezjolodzy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/16 07:03 #4556 przez sas123
Replied by sas123 on topic O:Praktyki
Nam na praktykach anestezjolożka nie pozwalał samodzielnie za intubować bo bał się o pacjenta ...
jedynie mogliśmy powkładać sobie laryngoskop juz jak była rurka intu. założona żeby sobie poćwiczyć ruchy i zobaczyć od środka rzeczywista intubacje

i wedle mojego zdania i kolegówz roku na żywym człowieku intubacja jest duzo trudniejsza na fantomie mogłem za intubować z laryngoskopem czy tez bez i za każdym razem udawało sie

a na bloku ... język wszędzie zęby przeszkadzają w ogóle ta gipkosc...

a praktyki wspominam bardzo mile zwłaszcza straż i pogotowie no i kardio :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/16 08:29 #4557 przez Emi
Replied by Emi on topic O:Praktyki
sas123 napisał:

praktyki wspominam bardzo mile zwłaszcza straż i pogotowie no i kardio :D


A mozesz powiedziec co robiliscie w strazy? Ja od jutra zaczynam pogotowie a chyba od 25.11 straz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/16 09:44 #4559 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic O:Praktyki
Emi napisał:

Ja miałam okazje zaintubowac majac praktyki na bloku operacyjnym. Powiem tak... lepiej intubuje sie czlowieka niz fantoma, z tym ze baaardzo trzeba uwazac na zeby.
Oczywiscie robilam to pod nadzorem lekarza anestezjologa.


Nie jest to powiedziane. To, że raz udało Ci się lżej zaintubować, nie oznacza, że jest to regułą. Są przypadki, kiedy nawet anestezjolog ma problem i lepiej wiedzieć o tym wcześniej, niż później podczas intubacji się zdziwić.

Emi napisał:

A mozesz powiedziec co robiliscie w strazy? Ja od jutra zaczynam pogotowie a chyba od 25.11 straz.


Za moich czasów (czyli dość dawno temu ;) )nie mieliśmy prawa jeździć do akcji ze strażakami, więc jak nasz opiekun miał czas, to siedział z nami i rozmawialiśmy, a jak nie miał czasu, to sprzątaliśmy i zapoznawaliśmy się ze sprzętem. Jeden dzień każdy też był w CPRze i to od niego zależało, co z tego wyniósł- niektórzy mówili, że nudy i wcześniej wychodzili do domu, ja wolałam przyjrzeć się pracy dyspozytora i dowiedzieć jak najwięcej, zadając pytania i rozmawiając. A na koniec zrobili nam miłą niespodziankę i chętni mogli podziwiać panoramę miasta z ok. 30m nad ziemią. ;) Ale być może teraz coś się zmieniło. ;)
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/16 10:17 #4560 przez Emi
Replied by Emi on topic O:Praktyki
Aniu jesli chodzi o intubacje to musze sie zgodzic z Tobą :)

Z tego co pamietam to ratownicy, ktorzy mieli praktyki w strazy w tamtym roku to mogli jezdzic jedynie do akcji typu "zdejmowanie kota z drzewa". Do pozarow nie mogli jechac.
Niedlugo ja zaczynam tam praktyki, wiec dowiem sie co bedzie mi wolno a co nie :)
Zajecia na CPR'ze mialam w tamtym semestrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/16 14:33 #4561 przez huda
Replied by huda on topic O:Praktyki
Praktyki w straży do jest dla mnie jakieś nieporozumienie. U nas wyglądało to w ten sposób, że "mieliśmy prowadzić zajęcia z pierwszej pomocy dla strażaków ale w praktyce wyglądało to tak,że nasza niby opiekunka, miała wyjazd na delegacje i mieliśmy tydzień wolnego. Zaś inni mieli tak, że układali papierki w komendzie albo siedzieli nic nie robili.

Pozdrawiam
Huda :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.313 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account