Praktyki

Więcej
2010/10/28 15:31 #4405 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O:Praktyki
Witam!
Oj widzę, że dawno tu mnie nie było!
Małe sprzeczki, jakieś dąsy :angry: , a tak po prawdzie to najwięcej racji w tych wypowiedziach ma " karolcia109 " bo " poznała życie ratownicze z tych " dwóch " stron jako Ratownik Medyczny i... Żona Ratownika Med.
Więc dobrze wie co to znaczy. :cheer:
Może wypowiadam się nie w tym miejscu i nie bardzo na temat, ale Ratownictwo Medyczne to nie tylko zawód to jednak jest coś więcej i obecnie uczący się lub planujący swą edukację w tej materii ludzie niech wezmą sobie to do serca, że Ratownictwo w tym kraju to nie tylko " czerwony kubraczek" , a solidny i czasem wredny " HARD WORK " :blink: !!
Pozdrawiam. ;)

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/29 15:52 #4408 przez huda
Replied by huda on topic O:Praktyki
Witam

Ricko masz świętą rację, ale niestety gro młodych ludzi uważa wybierając się na kierunek ratownictwo medyczne, że będzie latać po świecie w czerwonym wdzianku i on już będzie super bohaterem. Wielu myśli, że na praktykach zobaczyło już wszystko tak naprawdę to praktyki to jest głaskanie po głowie bo jeśli taki sobie oto "super bohater" powie, że on czegoś nie zrobi bo np. pacjent brzydko pachnie to niech tego nie robi, łaski nie robi nikomu tak naprawdę. Ja teraz widzę jak wygląda świat po tej drugiej stronie jak się ma praktykanta ile trzeba mieć cierpliwości, ja będąc na swoich praktykach postanowiłam sobie, że jak ja kiedyś będę miała w swojej pracy praktykantów to będę się starała im pokazywać wszystko ale są tacy, którzy będą robić wszystko aby nie robić nic a na dodatek wydaje im się, że to oni są dla nas a nie na odwrót. Życie zweryfikuje.

Karolcia z Tobą również się zgadzam, że są i tacy, po których człowiek by się wiele nie spodziewał a na samym końcu wielkie zaskoczenie. Są też tacy co mają wielkie chęci ale nie wychodzi im.


Pozdrawiam

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/14 10:34 #4537 przez RafałRM
Replied by RafałRM on topic O:Praktyki
Co robicie na OIOMIE na praktykach ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/14 13:35 #4540 przez huda
Replied by huda on topic O:Praktyki
RafałRM napisał:

Co robicie na OIOMIE na praktykach ?


Witaj

Wszystko zależy od placówki. Ja byłam na dwóch OIOMach i dwa różne światy. Właściwie robisz to na co pozwoli personel.
Na pierwszym OIOMie robiliśmy wszystko poczynając od toalet, podawane leków I.V. przez sondę żołądkową, czasami pobieranie krwi, kończąc na asyście przy drobnych zabiegach (zakładanie wkłucia do tętnicy, zakładanie dojścia centralnego itp.) a i chodziliśmy jeszcze z anestezjologami na tzw krótkie znieczulenia np. przed porodem. Zaś na drugim OIOMie tylko toalety i OCŻ a i chodzenie do laboratorium. Każdy szpital rządzi się swoimi prawami nie wszędzie "lubią" praktykantów. Ja się poniekąd nie dziwię dlatego, że z opowiadań personelu wiem iż są oszołomy, które uprawiały samowolkę poza tym pielęgniarka jak sama sobie zrobi to wie, że ma zrobione bo są też tacy, którym trzeba bardzo patrzeć na ręce na każdym kroku, przekonałam się o tym.

Pozdrawiam

Justyna huda :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/14 14:10 #4542 przez Emi
Replied by Emi on topic O:Praktyki
RafałRM napisał:

Co robicie na OIOMIE na praktykach ?


Tam gdzie ja miałam praktyki na OIOMie to pozwalali nam podawać leki i.v., pobierać krew, zmieniać i podłączać kroplówki, zakładać wkłucia dożylne. Toalety nie wykonywaliśmy. Nasz opiekun powiedział personelowi pracującemy na tym oddziele, że nas nie uczą wykonywania toalety, i nam to nie jest potrzebne, więc wykonywać nie musimy. Oczywiście jeśli pielęgniarka poprosiła o pomoc to szło się i pomagało :) Poza tym asystowaliśmy przy różnego typu zabiegach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/14 17:30 #4543 przez huda
Replied by huda on topic O:Praktyki
Emi napisał:

RafałRM napisał:

Co robicie na OIOMIE na praktykach ?


Toalety nie wykonywaliśmy. Nasz opiekun powiedział personelowi pracującemy na tym oddziele, że nas nie uczą wykonywania toalety, i nam to nie jest potrzebne, więc wykonywać nie musimy..


I tutaj wasz opiekun popełnił błąd. Dlatego, że ja teraz w swojej pracy widzę ile mi daje to, że umiem szybko i sprawnie umyć pacjenta jeśli jest taka konieczność.Mimo że nie jest to w zakresie naszych (ratowników) obowiązków ale jak trzeba to przecież nie powiem, że tego nie zrobię bo nie. Mimo iż bardzo narzekaliśmy na to, to teraz dziękuję za to, że potrafię uporać się z obrobieniem pacjenta. Poza tym od tego co umiemy więcej nie ubędzie nas a tak naprawdę to nie wiemy gdzie będziemy pracować. Ot taka moja refleksja na ten temat.....
Z resztą na praktykach w pogotowiu też mi się to kilka razy przydało.


Pozdrawiam

Huda :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.328 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account