Praktyki

Więcej
2011/06/15 05:18 #5647 przez legumina
Replied by legumina on topic O:Praktyki
Moje praktyki wyglądały tak
*****3 semestr - 1 dzień w tygodniu
*kardiologia - ciśnienie, ekg, próby wysiłkowe, echo serca, koronografia za szybką, noszenie badań, wożenie na konsultacje
*oddział chirurgii dziecięcej - pisanie sprawdzianów - po kolei zaliczalismy głowe, klp brzuch, itd itd
*oiom - najgorszy czas, ale to ze względu na pania prowadzącą

*******4 semestr - 4 dni w tygodniu praktykre, reszta dni czyli 3 dni to był weekend
*kardiologia - j.w + wkłucia podawanie leków, mielismy innego prowadzacego, wiec wiecie ....
*sor chirurgiczny -- no to ekg, rr, leki, wożenie pacjentow na rtg, konsultacje, do laboratorium, pobieranie krwi, vigo
* sor internistyczny --j.w + jak był fajny lekarz to można było sobie osłuchac pacjenta i człowiek wiedział co znaczy obrzek płuc osłuchowo wtedy, trzeszczenia, furczenia ;-)
*planowe przyjęcia -- ekg, rr, krew ale do pobrania ale na twardej igle
* zamkniety oddział psychiatryczny
* sps - po prostu 2 tygodnie wolnego
*sor w innym szpitalu - czyli to co sie na soże sobiło w innym szpitalu plus okropna baba, ktora powodowała że człowiek marzył żeby sie praktyki skończyly
*cbo --- intubowaliśmy, pilnowalismy pacjentow na sali wybudzień, wlewy kroplowe podawalismy, bylismy przy operacjach, ja bylam 4 razy na pewno przy cesarce

*****poxniej 4 tygodniowa praktyka zawodowa ---- 4 dni w tygodniu
*kardiologia, j.w
*sor chirurgiczny + sor internistyczny - akurat tutaj jak byłam to miałąm okazje byc przy nzk
* sor inny szpital w sumei to bardzioej izba przyjeć, no ale ....
*1 tydzień praktyk nie był w szpitalu tylko w szkole ,w kazdym tygoniu o 4-5 osob, miało zajecia w szkole, w celu przypomnienia sobie co robić praktycznie na egzaminie by go zdać, mielismy als, pals, bls, badanie, udrożnienie wszelkimi mozliwymi sposobami, ekg rozpoznawanie rytmów, kardiowersje, stymulacje, defibrylacje, wkłucia vigo i podawanie leków, zmontowanie zestawu kroplowego, nie po szpitalnemu tylko wg wszystkich procedur, zabezpieczenie odmy rozwiazywalismy duzo testów, to było przez 4 dni, a w pt to wszystko było jeszcze raz, jak ktos chcial sobie cos przypomnieć to to sie ćwiczyło, głównie sie skupilismy w pt na elektrycznych zabiegach

TAK wygladały moje praktyki i praktyka zawodowa, szczerze powiedziawszy to najweicej do egzaminu dał mi ten tydzień szkoły gdzie czlowiek sobie wszystko przypominał do egzaminu, bo jakby nie było nie tylko umiejetności trzeab było sobie przypomnieć ale i wiedze, wiec do testu bylo jak znalazł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/21 09:09 #6121 przez Megan_J
Replied by Megan_J on topic O:Praktyki
Myślę, że praktyki dają najwięcej. Możesz z bliska zobaczyć, jak naprawdę wygląda praca ratownika medycznego. Wśród moich znajomych z semestru byli i tacy, którzy byli przekonani o tym, że praca ratownika w pogotowiu NIE, ale na SORze TAK. Po praktykach zmienili zdanie.

Można się przekonać, gdzie czujesz się najlepiej. W karetce, na izbie, na SORze.
Moje praktyki również musiałam pogodzić z pracą ale dzięki świetnym ludziom, z którymi udało mi się na praktykach współpracować - nie było żadnego problemu. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/28 14:00 #6185 przez koszyczek112
Replied by koszyczek112 on topic Odp: O:Praktyki
praktyki zazwyczaj są nie płatne mają one na celu zapoznanie praktykanta z pracą w pogotowiu ratunkowym dodatkowo sor oiom kardiologia blok operacyjny są bardzo przydatne pomagają zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi oraz uczą samodzielnego myślenia co bardzo jest przydatne w póżniejsze pracy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.305 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account