Dzień dobry, mam na imię Ewelina i chciałabym Państwa prosić o wypełnienie krótkiej ankiety ( 22 pytania, większość szybkiego wyboru), która posłuży mi jako pomoc w pracy licencjackiej. Ankieta skierowana jest do wszystkich ratowników medycznych czynnych zawodowo. Tematem ankiety jest zespół stresu pourazowego (PTSD) u ratowników medycznych. Ankieta jest w pełni anonimowa a jej zawartość zostanie wykorzystana tylko do celów naukowych. Poniżej przesyłam link do ankiety.
Witam,
chciałbym się dopytać jak wygląda dokładny schemat postępowania z pacjentem urazowym. Na co szczególnie musimy zwrócić uwagą i co należy kontrolować. Jak zachować się w podstawowych przypadkach? Czego jeszcze można się dowiedzieć aby zachować się przy poszkodowanym jak najlepiej? Mówimy tutaj o pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Pozdrawiam,
D. K.
Witam,
chciałbym się dopytać jak wygląda dokładny schemat postępowania z pacjentem urazowym. Na co szczególnie musimy zwrócić uwagą i co należy kontrolować. Jak zachować się w podstawowych przypadkach? Czego jeszcze można się dowiedzieć aby zachować się przy poszkodowanym jak najlepiej?
Pozdrawiam,
D. K.
Pracuje na SORze. Mam pytanie odnośnie szczepień ochronnych, np. przeciwtężcowych na SORach. Czy ratownik medyczny może je wykonywać?
Z tego wiem zmieniły się przepisy i już możemy:
Art. 17. - [Obowiązkowe szczepienia ochronne] - Zapobieganie oraz zwalczanie zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
6. 1
Obowiązkowe szczepienia ochronne przeprowadzają lekarze lub felczerzy, pielęgniarki, położne, higienistki szkolne i ratownicy medyczni, posiadający kwalifikacje,...
W związku z rozwojem spółki poszukujemy angażującego się w pracę i lubiącego nowe wyzwania ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu.
Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do współpracy ratowników...