Intubacja

Więcej
2009/10/04 09:21 #2424 przez sox
Intubacja was created by sox
Jak to wygląda w praktyce? Mój znajomy lekarz powiedział mi że intubację zawsze przeprowadza ten który to najlepiej robi (lekarz albo ratownik) i tu się pojawia moje pytanie skoro zawsze robi ten który to najlepiej potrafi to jak zdobyć doświadczenie w intubowaniu pacjenta? i jakie są wasze doświadczenia związane z intubacją?

Pozdro

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/04 13:28 #2426 przez mangus
Replied by mangus on topic O:Intubacja
Witam.
Cóz jeżeli chodzi o moje doświadczenia z intubacją - ostatnio miałem praktyki na bloku to trochę rurek nawkładałem. Prawda jest natomiast taka, że od tego momentu - okazja do intubacji pojawi sie dopiero po zdaniu egzaminu i rozpoczęciu pracy zawodowej. Oczywiście w znacznie lepszej sytuacji są osoby które pracować będą w szpitalach - zawsze można próbować dostać się na blok i tam coś zdziałać.
Być może zabrzmi to nieetycznie, ale zdażały się u nas przypadki kiedy to po nieudanej resuscytacji lekarz stwierdzał zgon - i o ile było to miejsce odosobnione (bez widzów) pozwalał wtedy jakiemuś ratownikowi w ramach praktyki ponownie zaintubować
Co zaś się tyczy intybucji na czas - czyli w stanie faktycznego zagrożenia życia - intubuje ten kto czuje sie na siłach. Nie czarujmy się ale jest gro lekarzy, którzy nie umią tego zrobić - wtedy robi to ratownik. Zdarzało się także, że próbowali tego na zmianę w przyadku gdy intubacja była trudna - oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.
Myślę, że większość się ze mną zgodzi, iż intubacja nie jest aż tak skomplikowanym zabiegiem pod warunkiem, że kiedyś kilka razy zaintubowaliśmy i znamy technikę wykonania tego zabiegu.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/05 07:05 #2427 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Intubacja
Najpierw fantom na zajęciach teoretycznych,później blok operacyjny gdzie intubację wykonujemy w praktyce,choć mamy nieco ułatwione zadanie bo pacjent zwiotczony(tyle na zajęciach w szkole).Działając w warunkach "poligonowych" czyli podczas pracy w zespołach RM bywa to czasem bardziej kłopotliwe,choć istota zabiegu ta sama-znaleźć odpowiednie miejsce,do którego trafi za chwilę rurka.Ps.Polecam prowadnice,są naprawdę pomocne B)

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/05 11:28 #2429 przez sox
Replied by sox on topic O:Intubacja
a co z rurkami typu "combo" czyli tymi co mają dwa wejścia? używa się takich w Pogotowiu? są one równie dobre co zwykła rurka intubacyjna?

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/05 15:34 #2434 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Intubacja
Zdarzają się różne "substytuty" jednak żaden z nich nie jest tak skuteczny jak dobrze wykonana intubacja dotchawicza.Czasem jednak ze względu na warunki intubacja nie jest od razu możliwa (np.przy wypadkach) i wówczas należy zastosować alternatywne sposoby udrażniania dróg oddechowych.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/05 17:53 #2435 przez mangus
Replied by mangus on topic O:Intubacja
Witam.
Rurka "Combitube" - świetna sprawa bo nie wymaga umiejętności intubacji( to dla niezorientowanych). Cóż śmiem przypuszczać, iż niewiele stacji pogotowia ją posiada. Oczywiście przyczyna jest jak zawsze prozaiczna i dotyczy całego systemu ratownictwa - koszt zakupu takiej rurki. Zwykłe rurki intubacyjne są znacznie tańsze. Wiem z dobrych źródeł, że trafiaja się na SOR-ach, ale raczej w sztukowych ilościach.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.184 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account