Zespoły S

Więcej
2011/01/03 19:02 #4747 przez ww61
Zespoły S was created by ww61
Jaką rolę w systemie odgrywają zespoły S?Wg ustawy żadną więc o co chodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/05 16:54 #4748 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:Zespoły S
ww61 napisał:

Jaką rolę w systemie odgrywają zespoły S?Wg ustawy żadną więc o co chodzi?

No nie wyrobię :blink: Już czas najwyższy zmienić dilera... :X :X :X

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/06 05:47 #4750 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic O:Zespoły S
ww61 napisał:

Jaką rolę w systemie odgrywają zespoły S?co chodzi?Wg ustawy żadną więc o co chodzi?


Witam,

ww61 rozwiń swój temat, bo jaką rolę odgrywają zespoły S to chyba każdy wie, napisz może wg Ciebie i wg jakiej ustawy odgrywają "żadną rolę" ?? :blush: Teraz temat niewiele wnosi i chyba nikt nie wie o co chodzi :blink:

Pozdrawiam


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/06 07:20 #4751 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:Zespoły S
Witam.Podałem ten temat w bardzo okrojonym zakresie i to nie bez powodu.Jeśli zada się bardzo konkretne pytanie trudno by je ktoś zauważył i podjął temat.A chodzi przecież o dyskusję,by poznać różne punkty widzenia.Większość czytelników tej strony to przeważnie zawodowcy,którzy przeszli wraz z ratownictwem wiele transformacji.Wszystkie one tzn przemiany służyły z założenia rozwojowi ratownictwa w naszym kraju.Miały one również znaczący związek ze zmianą ustroju.Z perspektywy czasu postęp jaki nastąpił w naszej branży jest nie do podważenia z korzyścią dla pacjentów.Z pewnością na tym nie koniec.Stąd to pytanie.Wszyscy wiemy,że ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym stworzyła dwa rodzaje zespołów systemu.Zespoły P i zespoły S.Nigdzie nie doczytałem się jednak by kompetencje tych zespołów różniły się w znaczący sposób.Dlaczego więc system ratownictwa nie może obyć się bez lekarzy w karetkach jeśli media podają,że ich brakuje?Skąd biorą się potężne zadłużenia jednostek,które aby pozyskać lekarzy do pracy w karetkach płacą im za dyżury tak nieprzyzwoicie wysokie pieniądze,które bardzo godzą wg mnie w godność ratowników medycznych w temacie np. płac.Ile średnio drodzy ratownicy czekacie minut na pojawienie się lekarza w karetce by wyjechać w K-1 kiedy cenna jest każda minuta?Nie dotyczy to na szczęście wszystkich lekarzy ale czy wg Was wszyscy oni są kompetentni by w warunkach ratownictwa ratować ludzkie życie?Czy lekarz,który panicznie boi się szybkiej,celowej jazdy myśląc tylko o własnym bezpieczeństwie powinien jeździć w zespole zapominając,że ktoś bardzo czeka na pomoc, nie ufając staremu czy młodemu kierowcy a jedynie tym którzy ambulans mylą z karawanem.
Dziękuję bardzo Darth Vader za cenną podpowiedź,zastanowię się nad Twoją sugestią :blink: :S
Pozdrawiam serdecznie WSZYSTKICH RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/06 16:03 #4754 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Zespoły S
ww61 napisał:

Zespoły P i zespoły S.Nigdzie nie doczytałem się jednak by kompetencje tych zespołów różniły się w znaczący sposób.

To słabo czytasz... :dry:

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/07 16:02 #4755 przez mangus
Replied by mangus on topic O:Zespoły S
Witam.
Nie sposób się nie zgodzić z ww61 w pewnych kwestiach - jak chociażby czas wyjazdu, czy roboczogodzina lekarza. Oczywiście jako ratownicy czujemy się sfrustrowani tak rozbieżnymi placami. Oczywiście lekarzom należy się godne wynagrodzenie chociażby z uwagi na wiele lat studiów i specjalizacji. Wszystko fajnie, ale żeby dostać się do karetki to na chwilę obecną wystarczy skończyć studia i bez specjalizacji można jeździć. No jeszcze tylko kurs ACLS. Osobiście znam takie przypadki.
W gruncie rzeczy "system" opiera się na zabezpieczeniu i transporcie do szpitala - już dawno odeszliśmy od leczenia w domu. Czyli suma sumarum lekarz to jest nam dzisiaj potrzebny do stwierdzenia zgony, bo tak naprawdę niewiele więcej zrobi niż przeciętny ratownik. Fakt ma do dyspozycji szerszą paletę leków, ale z drugiej strony odpowiedzialność też jest większa.
Swoją drogą sam uprzedziłem moich rodziców- jak będzie coś się działo to dzwońcie do mnie a ja będę załatwiał karetkę z "profesjonalna" obsadą i nie koniecznie będzie to "S".
Zresztą sami oceńcie jak to jest z S u was.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.161 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account