Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2009/08/04 10:05 #2292 przez rudolf
Replied by rudolf on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
A ja pracuje na izbie i jestem bardzo zadowolona...:)
Muszę przyznać, że praca w pogotowiu nadal bardzo mnie pociąga ale nie zawsze mamy to czego chcemy...
Odnośnie kobiet w pogotowiu...wczoraj zespół P przywiózł nam pacjenta...udarowiec, nieprzytomny, na rurze...facet ważył spokojnie 90 parę kilo...skład karetki:2 pielęgniarki + kierowca który nawet nie wyszedł z szoferki, żeby pomóc...komentarz chyba jest zbędny :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/08/05 11:04 #2293 przez sox
Replied by sox on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
No i se kobitki poradziły :D... a tak poważnie ten kierowca nie może wykonywać pracy za panie ratowniczki tylko dlatego że są kobietami. Skoro już pracują w pogotowiu to trzeba je traktować jak pełnowartościowego członka zespołu. Wtedy wszyscy będą zadowoleni bo Panie będą mogły sobie spokojnie pracować bez słuchania złośliwych komentarzy a panowie nie będą musieli odwalać roboty za panie...

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/07 02:38 #2715 przez netze
Replied by netze on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
Witam
Moje zdanie na temat pracy Pań w ratownictwie jest pewnie znane ogólnie wśród ratowników odwiedzających fora ratownicze, nie mniej jednak powtórzę to jeszcze raz na tym forum.
Osobiście wolałbym pracować z mężczyzną, choć tutaj też bywa różnie, w zależności na kogo się trafi(jaka szkołę skończył, czy do szkoły poszedł z pasji, czy tez z obawy utraty pracy.) Na etatach państwowych gdzie o składzie zespołu decyduje oddziałowa/łowy, zespoły powiedziałbym mało zgrane, kierownictwo czyni tak, aby na zespole pracował lepszy i słabszy, nie jest to dobre, ponieważ wole myśleć za siebie a nie za dwóch, i gdyby zespoły były stałe, można takiego kolegę podciągnąć, o ile wyrazi ochotę.
Wracając do tematu Pań , skoro dopuszczono je do kształcenia w zawodzie ratownik medyczny, należą im się takie same prawa jak nam mężczyzną, jeżeli jakakolwiek koleżanka, będzie miała odpowiednie warunki fizyczne, psychiczne, poparte jeszcze wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie ratownictwa medycznego, bardzo chętnie zobaczę taka osobę w składzie osobowym zespołu w którym miałbym pracować.
Panie które nie zostały obdarzone warunkami fizycznymi , umożliwiającymi prace w zespole wyjazdowym, chętnie widziałbym w oddziałach intensywnego nadzoru, choć tam tez będzie trudno, przełożonymi personelu średniego są pielęgniarki/rze, oni uważają że wszyscy ratownicy są be be i fuj fuj, i że w ogóle nie są potrzebni. :P :P :P :P :P :P


pozdrawiam serdecznie

netze

pozdrawiam serdecznie

netze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/07 11:48 #2716 przez Anka
Replied by Anka on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
Kobieta Ratownikiem Medycznym nie wiem co w tym dziwnego skoro nie jedna decyduję się iść na takie studia i chce wykonywać taki zawód to chyba jest świadoma na czym polega jej praca i jak wygląda. Mężczyźni zawsze mają jeden i ten sam argument który dyskryminuje nas kobiety jako RM chodzi mi tu o siłę fizyczną.A ja jestem pewna że w niektórych sytuacjach kobiety o wiele lepiej radzą sobie niż mężczyźni :) Oprócz siły liczy się też podejście do pacjenta i spryt :)








Pozdrawiam Anka

Pozdrawiam serdecznie Anka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/07 13:06 #2717 przez netze
Replied by netze on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
Wcale nie dziwi mnie to, że kobieta chce zostać ratownikiem medycznym.
Natomiast bardzo chętnie dowiedziałbym się, na czym polegać ma ten szeroko rozumiany spryt?

Nie chodzi chyba o wypchniecie pacjenta z czwartego pietra, i złapanie go na dole przez wypychającego?
Bardzo proszę o wyjaśnienie.
z wyrazami sympatii

netze


P.S.
Co mam zrobić, aby nie paliła mi się ta czerwona informacja o braku podpisu, mam awersje do czerwonego :lol:

Witam. No to skoro masz awersję do czerwonego, zmień swój podpis- klikając w ramce na stronie głównej w ramce LOGOWANIE: EDYTUJ PROFIL => FORUM => SYGNATURA => swój tekst => AKTUALIZUJ.
Pozdrawiam i życzę miłego dalszego korzystania z forum. Ania82. :)

pozdrawiam serdecznie

netze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/07 20:39 #2718 przez sox
Replied by sox on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
Jeżeli przyjdzie drobnej kobiecie znieść ciężkiego faceta z czwartego piętra to żaden spryt nie pomoże będzie trzeba po dźwigać. Oprócz siły fizycznej to chyba nie ma innych przeciwwskazań żeby kobieta była ratownikiem. Z paniami może pracuje się średnio wygodnie ze zwględu na warunki fizyczne ale napewno miło :) i przyjemnie :]

Pozdrowionka dla pań.

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.267 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account