Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2009/06/08 13:54 #2128 przez squirrel
Replied by squirrel on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
Wiec tak...jestem ratownikiem dodam,że kobietą.Pracuje na SORZE, i niestety ale nie stane po stronie kobiet.W pogotowiu trzeba dzwigać i to porządnie dzwigać .Jak byłam na praktykach to widziałam jak chłopaki sie nadzwigają.Ja sama jestem drobnej postury i nie oszukujmy sie ale 100 kg.faceta napewno nie zniosłabym z pięterka.Na praktykach owszem chłopaki dzwigac też mi nie dawali ale to tak z grzeczności,ale praktyki sie kończa i żaden facet nie bedzie pracował z babką za którą będzie musiał tyrać jak za dwóch.Przykro mi dziewczyny!!!!!!!!ale dopuki mamy taki system jaki mamy to zapraszam na SOR.Taka jest smutna rzeczywistość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2009/06/08 15:01 #2130 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
:laugh: Witam, po raz kolejny!!
Dlaczego smutna rzeczywistość??Przecież praca na SORZE nie jest czymś złym. Dziewczyny, które wybierają kierunek Ratownictwo Medyczne powinny mieć tego świadomość, że nie jest to typowa praca dla kobiet, dlaczego??bo przepisy BHP zabraniają nam dźwigać. To nie jest tak, że jesteśmy dyskryminowane przez pracodawców, czy facetów ratowników, to przepisy nas ograniczają. A nie dziwię się mężczyzną ratownikom, że nie jest dla nich komfortowo być na dyżurze z dziewczyną bo jak przyjdzie do dźwigania wtedy okazuję się, że my nie damy sobie rady a niestety czas leci i trzeba wtedy czekać np. straż pożarną....Praca na izbach czy na oddziałach nie jest czymś gorszym ;)
Pozdrawiam karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/06/08 15:10 #2131 przez squirrel
Replied by squirrel on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
no!!!!chociaż jedna kobietka która sie ze mną zgadza,a praca na sorze sprawia mi dużą przyjemność

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • kaja43
  • kaja43 Avatar
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • tylko życie poświęcone innym,warte jest przeżycia
Więcej
2009/06/15 21:44 #2166 przez kaja43
Replied by kaja43 on topic O: Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Cóż, czytając to co kolega napisał (czy Tytus jest ratownikiem?)...właśnie "otworzył mi sie nóż w kieszeni"...wrrrr. Otóż moi drodzy WIEM CO TO PRACA W KARETCE- ponieważ pracuję OD 26 lat - z tego w Pogotowiu od 20 lat (zarówno na karetce S, jak i P). To prawda - Kobiety moga dźwigać do 20 kg, a mężczyźni ?...do 30 kg a nie 40! Czy wielu z naszych pacjentów waży 60 kg drogi Tytusie? Zatem nie opowiadaj tych czysto szowinistycznych bzdur - Kobiety na całym świecie pracują w ambulansach i radzą sobie świetnie, nasze Polskie Ratowniczki również. Wiecej dźwigałam pracując na OIT i na bloku operacyjnym - tam nie można było liczyć na niczyja pomoc - byłyśmy zdane wyłącznie na siebie. W pogotowiu nie musimy liczyć tylko na strażaków - sa jeszcze sąsiedzi, jest rodzina - strażaków wzywamy tylko w wyjatkowych okolicznościach - najczęściej gdy pacjent jest po RKO, a w jego domu cały nasz specjalistyczny sprzęt...Cóż maja powiedzieć pielęgniarki pracujące na takich oddziałach jak oddz. pielęgnacyjny, neurochirurgiczny, ortopedyczny? Gdzie pacjenci to osoby w 99% leżące?A na dyżurze nocnym - jedna pielegniarka na 30 pacjentów?

Oczywiście kompletnie nie zgadzam się z tą opinią - i twardo będę broniła kobiet ratowniczek pracujacych w Pogotowiu. Tak samo jak kobiet pracujacych w wojsku, w policji czy w innych zawodach uznawanych kiedyś za typowo męskie. NIE JESTEśMY GORSZE OD MĘżCZYZN - dorównujemy im pod kazdym wzgledem, a niejednokrotnie przewyższamy - cierpliwoscią, dokładnością, uporem, siłą charakteru, pędem do wiedzy, ambicjami....Na całym świecie powyższe opinie uznawane są za DYSKRYMINACJĘ ZE WZGLĘDU NA PłEĆ - I ZUPEłNIE NIEDOPUSZCZALNE. Nie dajmy się i tyle.

Basia-senior ratownik ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/07/07 21:54 #2241 przez Strażak-sp-1524017238
Replied by Strażak-sp-1524017238 on topic O: Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
ZGADZAM SIE Z OPINIOM PANI ,KOBIETY ZNACZNIE LEPIEJ POTRAFIĄ SOBIE RADZIĆ W NIEKTÓRYCH SYTUACJACH. WYKAZUJĄ SIE DUŻA WIEDZA I SZYBKOŚCIĄ PODEJMOWANIA DECYZJI NAPRAWDĘ W STRESOWYCH SYTUACJACH. PRACUJĄC W KP PSP KOBIETY ZNACZNIE LEPIEJ SOBIE RADZĄ OD STRAŻAKÓW BYNAJMNIEJ W MOJEJ KOMENDZIE.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/07/31 13:08 #2290 przez Aneczka
Replied by Aneczka on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
kaja 43 masz zupełną racje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przecież na oddziale neurologi i innych oddziałach pielęgniarki dźwigają o wiele więcej niż to "dozwolone" i na to to już nikt nie zwruci uwagi......sama miałam praktyki na IT i neurologii i czasami to z koleżanką dźwgałyśmy faceta co ma ok 100 albo więcej kilo i co wtedy wypadało po 50 na jedną!!!!! więc te ograniczenia w dźwiganiu są śmieszne ,,,,,,,,, przecież dziewczyn dzcydujące się na zawód ratownika zdają sobie sprawe z tego że to nie jest lekka praca.........ale skoro to wiedzą i naprawde chcą jeździć w pogotowiu to jeszcze robi im się dodatkowe problemy...............
a tak na marginesie to 20 kg to czasami tyle ważą moje zakupy !!!
ania :):)

[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.285 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account