Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2009/04/27 07:00 #2025 przez dolores75
Replied by dolores75 on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Hej ...Będąc na praktykach mężczyzni sceptycznie podchodzą do kobiet ratowniczek ..nie którzy byli zachwyceni, nie którym się to wcale nie podobało ...zdania są podzielone...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/27 11:11 - 2009/04/27 11:15 #2026 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Witam Wszystkich . Aniu82 , nie mylisz się , kobiety mogą dźwigać do 20 kg. , natomiast mężczyźni do 40 kg. Zwracam się do młodych Ratowników Medycznych ( Kobiet ) , jeśli już piszecie o Pacjentach , to piszcie poprawnie , bo dziwnie się to odbiera , zwłaszcza , że piszecie o sobie , że jesteście bardzo potrzebne w Ambulansach . To tylko tak na marginesie . Kobiety Ratownicy Medyczni , czy zdajecie sobie sprawę, jaka jest praca w Karetce ? , mam nadzieję , że nie i śmie twierdzić , że rajcuje Was tyko jazda w karetkach , żeby się pokazać , nie ujmuję wam broń Boże umiejętności , ale nie wiem , czy wiecie jak ciężka jest to praca i niebezpieczna . Ratownik Medyczny, również jest Ratownikiem w SOR-ach , nie koniecznie w Ambulansie , w SOR-ze , też Ratuje się Życie Ludzkie i jest z tego satysfakcja , że uratowałaś człowieka . Kończąc Pozdrawiam wszystkich , a dodatkowo młodym Ratowniczką Życzę Satysfakcji z pracy w SOR-ach .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/27 15:54 #2029 przez dolores75
Replied by dolores75 on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Za bardzo też nie chcą kobiet na SO-że niestety tam też pracują mężczyzni ....miejmy nadzieje że to się zmieni ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/27 20:16 #2032 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Witam.
Widzę, że trwa dyskusja i coraz więcej ludzi sie wypowiada. To oczywiście dobrze, ale...
Uścislijmy fakty.
1. Normy podnoszenia dopuszczalnych ciężarów zarówno dla kobiet i mężczyzn wynikaja jednoznacznie z przepisów BHP i nie dotyczą tylko ratowników ale wszystkich w każdych zawodach. Nie wynika to ze złosliwości ustawodawcy, a jedynie z troski o nasze kręgosłupy. Większość z nas to młodzi gniewni. Dobrze sie czujemy, jesteśmy silni i nie odczywamy na razie żadnych dolegliwości. Sporo osób zaglądających tutaj to dopiero adepci tego zawodu, niejednokrotnie nie zdający sobie sprawy z realii tego zawodu. Nie chcę i nie będę nikogo zniechęcał, ale wystarczy kilka ekfilibrystycznych wygibasów podczas znoszenia na parciakach pacjęta w wąskiej klatce schodowej, aby kręgosłup się odezwał. Z czasem Ci młodzi gniewni stają się starymi wkur..... i klną na czym świat stoi kiedy przyjdzie im znosić kogos na parciakach.
2. Kobieta ratownikiem - owszem bo któż lepiej zajmie sie dzieciakiem jeśli nie kobieta. Zdecydowanie wpływa kojąco na pacjęta.
3. Zastanówmy się jeszcze nad jednym - co jest ważniejsze nasze zdrowie czy chwilowa trauma dla pacjenta?

Nad pkt 3 zastanówcie się tak na chłodno bez emocji i popatrzcie troszkę w przyszłośc - w końcu wszyscy sie kiedys zestarzejemy jak będzie nam to dane.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/28 07:15 #2037 przez dolores75
Replied by dolores75 on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Mnie to tylko zastanawia po co otwierają kierunek dla kobiet Ratownictwo medyczne jeżeli potem jest problem zatrudniania kobiet??? ....:dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/28 08:53 - 2009/04/28 08:55 #2039 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Witaj dolores75,

Czy ty w każdym temacie potrafisz tylko pytać o zatrudnienie ratowniczek ?? Problem jest powszechnie znany, poruszany niejednokrotnie na forum i w aktualnościach serwisu. Jeżeli już piszesz w temacie to pisz zgodnie z jego treścią i rozwijaj swoje wypowiedzi !!

Zadawanie wkoło jednego pytania nic nie wnosi do toku wypowiedzi, wcześniej już dostałaś upomnienie. Piszesz jak w jakimś amoku??

Pozdrawiam
dyspozytor


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.262 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account