Pielęgniarki i pielęgniarze - potrzebni czy nie?

Więcej
2013/01/05 10:24 #8703 przez ksieeciu
marcin1975rm - wcale nie zostałem zganiony i się odezwę.
Nie mam na tyle doświadczenia co Wy, więc czytam i się przysłuchuje Waszej opinii.
Rozpoczynając ten temat miałem na myśli jedną idee: Karetki dla ratowników, szpitale dla pielęgniarek. I na SORze pielęgniarka czy pielęgniarz systemu moim zdaniem może się w 100 % procentach spełniać.
A po drugie uważam, że Pielęgniarz jako sam w sobie to takie nie wiadomo co. Zawsze pielęgniarstwo kojarzy nam się z ładnymi pielęgniarkami lub też oczywiście nie, która przyjdzie Ci na sale i np. zmieni basen czy do kobiet czy do mężczyzn. Ktoś by chciał, żeby przyszedł pielęgniarz i to zrobił?? Ja nie!
Jeżeli chodzi o kwestie Kobiet ratowniczek, wcale nie jestem przeciwny, gdy kobieta radzi sobie. Z kolei gdy jest jeszcze bardzo ładna to aż miło być wtedy poszkodowanym :)
Nie mam zamiaru robić nie wiadomo jakiej rewolucji-w tej chwili. Wyrażam swoją opinie. I chciałem poznać Waszą. Podziękowania dla tych co to zrobili w normalny sposób, a nie wykazali się cwaniactwem.
Mam nadzieję, że jak już ukończę studia to się zmieni. Jak nie to trudno i wkurza mnie jak ktoś gada że się użalam. Nigdy. Idąc na studia wiedziałem, że są pielęgniarze i pielęgniarki, czasem diebilni lekarze, że w ogóle: This is Poland! i wszechobecna patologia. Ale to co wymieniłem jest jakąś ścianą i przestawić się da :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/05 10:25 - 2013/01/05 10:30 #8704 przez ***Kasia***

Czy ratownicy czasami nie zajmują miejsc pracy na izbach przyjęć, oddziałach intensywnej terapii, tudzież innych oddziałach ?

To chyba raczej efekt niedoborów kadrowych a nie "zajmowania" miejsca pracy pielęgniarkom.


Kadra pielęgniarska raczej nie cierpi na pogłębiające się bezrobocie ;)

Ciekawa jestem w której grupie zawodowej pogłębi się bezrobocie jeśli pielęgniarki opuszczą karetki a ratownicy wszelkie inne oddziały bądź izby przyjęć ?

Nie ma takiej potrzeby :)


Oczywiście, że nie ma. Nie twierdzę przecież, że tak powinno być.

Sama kiedyś pracowałam na OIT. Żadna/ żaden pielęgniarka/pielęgniarz nie robił z tego powodu awantury/protestów/bojkotów. Ciepło przyjęli mnie do swego zespołu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/05 13:28 #8705 przez Darth Vader

rarownicy medyczni wg mnie stanowią jedyną grupę zawodową wraz z lekarzami,którzy muszą pracować w zawodzie wyuczonym

Nie muszą. Mój kolega po kilku latach pracy w zawodzie zrezygnował z niej i obecnie pracuje w jednej z firm ubezpieczeniowych jako likwidator szkód. I bardzo sobie tą pracę chwali!

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/05 14:38 #8706 przez marcin1975rm

Czy ratownicy czasami nie zajmują miejsc pracy na izbach przyjęć, oddziałach intensywnej terapii, tudzież innych oddziałach ?

To chyba raczej efekt niedoborów kadrowych a nie "zajmowania" miejsca pracy pielęgniarkom.


Kadra pielęgniarska raczej nie cierpi na pogłębiające się bezrobocie ;)

Dlatego, że jest ich coraz mniej w porównaniu z zapotrzebowaniem. Dzięki temu w niektórych miejscach poza systemem pracują ratownicy medyczni. A skoro pracują, to niech tak zostanie.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/05 15:44 - 2013/01/06 20:55 #8707 przez ricko1st
Witam!
Ksieeciu, czytając Twoją ostatnią wypowiedź dochodzę do smutnego wniosku, że chyba trochę pomyliłeś kierunek studiów skoro piszesz, że pielęgniarka jest od np. zmiany basenu.
W kwestii cwaniactwa to bardziej Ty ocierasz się o nie pisząc to co piszesz.
Dopiero zacząłeś studia, nie wiem w jakim mieście ( i wcale nie jestem tego ciekawy ), a już mogę współczuć ekipie, która zmuszona będzie z Tobą pracować, w szczególności pielęgniarkom lub pielęgniarzom.
Jeśli poczułeś się dotknięty moimi słowami to przepraszam, ale zamiast wywodów dotyczących kto powinien jeździć w karetce, a kto nie może zacząłbyś się uczyć większej pokory do zawodu i szacunku do bardziej doświadczonego personelu ratowniczego bez względu na to czy jest to pielęgniarka czy też ratownik po dwuletnim studium.
Sądzę jednak, że do zrozumienia tego problemu jest przed Tobą Szanowny przyszły Ratowniku po studiach bardzo daleka droga.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/05 16:59 - 2013/01/05 17:02 #8708 przez ww61
Z punktu widzenia młodych lub przyszłych studiujących promocję zdrowia ratowników jak chyba łatwo można odnieść wrażenie w stosunku do poruszanego tematu oni MUSZĄ pracować w zespołach wyjazdowych.Dziwi ich wszystko co związane jest z faktem,że w karetce śmie zająć miejsce ktoś inny niż ratownik i jeszcze trochę zaczną szaleć,że muszą być to tacy tylko być po studiach wyższych.Nieważne jakich...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.269 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account