Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin

Więcej
2012/06/20 21:16 #7790 przez shpinaq
Replied by shpinaq on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin

Co do salbutamolu to masz rację powinienem podać 5 mg a nie 10. Dupa blada :(

Jednorazowa dawka to rzeczywiście od 2,5 do 5mg. Ale można ją powtarzać w 15 - 20 minutowych odstępach czasu (źródło - ERC), zatem łącznie wyjdzie te 10mg. Teraz zależy jak sformułowałeś zdanie. Czy 10mg było jednorazowe, czy łącznie.
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 21:36 - 2012/06/20 21:39 #7792 przez Atame

[ Teraz zależy jak sformułowałeś zdanie. Czy 10mg było jednorazowe, czy łącznie.

Dałem jednorazową dawkę 10 mg - to raczej nie spowoduje pogorszenia się stanu zdrowia pacjentki, więc tragedii nie ma. Nie mniej jednak nafaszerowałem kobiecinę lekami grubo. Jak to zdam to zapierdzielam do Częstochowy na klęczkach
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 21:57 #7794 przez hajcus
Moim zdaniem salbutamol nie byl potrzebny bo nie pisalo dokladne ze miala skurcz oskrzeli tylko "swisty" a pisalo dokladnie ze nie moze polykac plynu i ten swist bral sie pewnie z skuczu naglosni ogolnie mowiac obrzeku gornych drog oddechowych.
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 22:01 #7795 przez joznek
mam pytanie czy mógłbyś napisać mi projekt jak poprawnie powinien wyglądać
chodzi mi o tą kobietę we wstrząsie
dziękuję
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 22:19 #7796 przez kandek
Kazimierz Wielki i masz w ciągu godziny;P

A odnośnie kolegi intubatora - widzę że trochę ochłonąłeś i zaczynasz trzeźwo patrzeć na swoje błędy. Jak zdasz to pewnie na granicy, ale bądź dobrej myśli.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/21 03:37 #7797 przez kowiorek
Replied by kowiorek on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin

przydałby się lek przeciwbólowy morfina 2mg w dafkach frakcjonowanych do 10mg ketonalu nie wolno dawac kobietom wciazy.



w zeszłym roku na egzaminie również kobieta była w ciąży (III trymestr) i w kluczu odpowiedzi było podanie leku przeciwbólowego- 100 mg ketoprofenu.
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.229 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account