Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin

Więcej
2012/06/20 12:13 - 2012/06/20 12:15 #7760 przez Eska

rozważyć można jeszcze amiodaron, relanium i na pewno morfinę


Rozważyć nie podać :):) :P mowa o leku glukagon :)!!!!
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 12:23 - 2012/06/20 12:27 #7761 przez marteczka
Replied by marteczka on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Witam,

Jeżeli chodzi o niemowlaka,
Diagnoza: NZK w mechanizmie asystolii. Podejrzenie zespołu nagłej śmierci niemowląt. Tachykardia

Leczenie:
w sumie 100 mikrogram adrenaliny i.v.
100ml NaCl0,9% i.v.

Od razu podjęcie RKO rozpoczynając od 5 wdechów a potem 15:2

dzieciaka zaintubowałam, ID=3 z mankietem uszczelniającym, respirator 100% tlen oddechy 20/min
Respirator podłączony nawet w momencie odzyskania tętna.
Nie używałam żadnych desek ani kołnierzy.

miałam tylko problem z transportem :) Napisałam, ze wzywam S a jeżeli istnieje możliwość to N (nawet nie wiem czy można taką wezwać ;p )

Proszę o jakieś info w sprawie tego projektu bo widzę że wszyscy się najbardziej rozpisują na temat wstrząsu anafilaktycznego )
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 12:28 - 2012/06/20 12:35 #7762 przez przem
Witam z diagnozą u niemowlaka tylko NZK w mechaniżmie asystolia zadny zespół nagłej śmierci skad to wiesz? tachykardia???jaka tachykardia 160 na mn to nie tachykardia u niemowlaka to jest górna granica prawidłowego tętna leczenie jak najbardziej słuszne postępowanie tylko ta adrenaline podac bylo bardziej slusznie i.o tez intubacja rko wg algorytmu u dzieci mam pytanie jeżeli napisałas Diagnoza Tachykardia wykonałaś postępowanie wg tego stanu???
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 12:37 #7763 przez marteczka
Replied by marteczka on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
wiem, że u niemowląt jest tętno wysokie z natury jednak uznałam, że lepiej wpisać w diagnozie (nie zaszkodzi a nigdy nie wiadomo kto pisał klucz i co było w diagnozie), a podejrzenie ZNŚN wpisałam na podstawie tego, że wszystko było w najlepszym porządku i tu nagle bęc nie oddycha. Wiadomo, że NZK leczymy i to jest podstawa. Jednak ile by się w głowie nie miało to egzamin trzeba zaliczyć i czasem trzeba pisać więcej :D aby zdać

Wyczytałam, że u niemowląt tętno norma to tak 130ud/min. Jednak wszystko zależy od źródła.
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 12:38 - 2012/06/20 12:41 #7764 przez marteczka
Replied by marteczka on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Nie leczyłam tej tachykardi bo nie wiem co było w EKG a na ślepo nie lecze :)

napisałam że i.v. ponieważ nie było informacji, że nie udało się wykonać wkłacia albo coś w tym stylu, a drgoa dożylna jest drogą pierwszego rzutu :) i.o. to ostateczność jeżeli się nie uda i.v.
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 13:52 #7765 przez daroslawus
Replied by daroslawus on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Witam dodam wam temat do konwersacji na forum.
Na 9 rano była kobieta w 7-mym miesiącu ciąży, w wypadku komunikacyjnym, rana cięta przedramienia i krwotok z dróg rodnych.
Zabieg- zaopatrzenie rany silnie krwawiącej przedramienia i pełne badanie urazowe kobiety ciężarnej.
To tyle i teraz tylko czekać.
Pozdrawiam forumowiczów.
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.223 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account