Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin

Więcej
2012/06/19 20:41 - 2012/06/19 20:45 #7741 przez Bimber
glukagon jest też antagonistą b-blokerów jakim jest prpranolol w tym przypadku a nie tylko hipoglikemia (szanowna Emi) ;)

BimberBimberBimberBimber
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/19 21:14 #7742 przez Atame
Ja podałem 500mg Hydrokortyzonu w rozcieńczeniu z 16 ml 0,9% NaCl I.V. i powtórzyłem go 3 razy po upływie 10 minut, razem wychodzi 1500 mg. Czy przedawkowałem lek ?
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/19 21:21 - 2012/06/19 21:22 #7743 przez kaer

Ja podałem 500mg Hydrokortyzonu w rozcieńczeniu z 16 ml 0,9% NaCl I.V. i powtórzyłem go 3 razy po upływie 10 minut, razem wychodzi 1500 mg. Czy przedawkowałem lek ?


Szczerze to znalazłem informację, że 1500 mg Hydrokortyzonu to maksymalna dawka dobowa.
W literaturze i kserówkach widziałem dawki jednorazowe 100-200 mg i.v ; 200 - 400 mg i.v i 300-500 mg i.v, zależnie od literatury.


Przeciwwskazania :

W ostrych, groźnych dla życia stanach nie ma żadnych przeciwwskazań do zastosowania hydrokortyzonu w dużych dawkach, zwłaszcza jeżeli przewiduje się stosowanie leku przez krótki okres czasu ( 24 – 36 godzin ).

Dawkowanie i sposób podawania :

W stanach zagrożenia życia hydrokortyzon podaje się dożylnie w dawce 100 – 500 mg ( do 1500 mg / dobę).

Bezpośrednio przed wykonaniem iniekcji należy wymieszać zawartość obu ampułek lub rozpuścić proszek z fiolki przy pomocy rozpuszczalnika załączonego w opakowaniu. Tak przygotowany preparat można podać w niewielkim rozcieńczeniu (do 20 ml ) bezpośrednio dożylnie lub w kroplowym wlewie dożylnym.

Z : docs8.chomikuj.pl/421180651,0,0,4.-LEKI-...ICY--OSKRZELOWEJ.doc

Pytanie :
czy pominięcie podaży glukagonu jest błędem ?

Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/19 21:32 #7745 przez Atame
Kaer dzięki za odpowiedz. Kamień z serca mi spadł :-)
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/19 21:40 - 2012/06/19 21:42 #7746 przez kaer
Nie wiem na ile jest to poprawne, ale trzymajmy się wersji, że to dobrze :-)

Intubowałeś? Może koleżanki lub koledzy z grupy intubowali? Cholernie ciekawi mnie ta intubacja i glukagon ;/
Obawiam się, że ten glukagon był jednak tym haczykiem.

Zdjęcie projektu z dzisiaj, godzina 15:00 (wstrząs anafilaktyczny) :

www.image-share.com/upload/1559/241.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): shpinaq
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/19 21:58 #7747 przez kandek
co ja tu czytam....

glukagon - PO CO??
1500mg hydrokortyzonu - sorry ale tyle to nie ma w karetce
intubacja - może jeszcze rurę w dupsko do kompletu?

trzeba było jeszcze cykloklopramid podać;)


Ludzie, kurde!
Tachykardia jest tu objawem wstrząsu. Trzeba dać adrenalinę (lek pierwszego rzutu), z dwa litry płynów (wypełnienie łożyska) , salbutamol (świsty, więc chcemy rozkurczyć te biedne oskrzela) do tlenu (bo pani ma mało tleniku), hydrokortyzon (300mg to tzw. tracheostomia farmakologiczna, więc nie wiem po co niektórzy proponują aż 15 fiolek), no i klemastin (musimy zatrzymać zgubne działanie histaminy).

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków
Za tę wiadomość podziękował(a): kaer
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.399 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account