Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin

Więcej
2012/06/19 22:19 - 2012/06/19 22:31 #7748 przez Atame
Ja wezwałem Eske, podałem thiopental 5mg/ na kg. mc + Pancuronium 0,1 mg/ na kg. mc i intudacja dotchawicza;. Wszystko oczywiście na zlecenie lekarza. Zrobiłem tak bo w postępowaniu we wstrząsie jest tlen 15l/min. Gdybym zrobił konikopunkcję to taki przepływ jest nie do osiągnięcia. Z tym glukagonem to chyba jakaś lipa. Haczykiem był raczej Propranolol, który w zetknięciu z farbą do włosów dał reakcję alergiczną, trzeba było napisać aby chora nie zażywała 3 dawki tego leku. (przynajmniej tak mi się wydaje teraz na spokojnie po przemyśleniu projektu) Ja o tym nie napisałem, pominąłem też pozycję do transportu i mam zestaw do intubacji niekompletny. Pewnie coś tam jeszcze będzie nie tak, zabieg na fantomie uważam że zrobiłem na jakieś 25 ptk +/- projekt czuje na jakieś 55 ptk +/- Nie mniej jednak do ogłoszenia wyników będę miał czkawkę z powodu niewpisania laryngoskopu w zestaw do intubacji

Kandek Hydrokortyzon jest w ampułkach 100mg/mil i 250mg/2ml Więc podałem 6 ampułek a nie 15 i bez znaczenia jest ile tego świństwa jest w karetce. Ważne aby nie przedawkować, skoro podałem maksymalną dawkę dobową to zmieściłem się w granicach normy więc jest ok
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/19 22:27 #7749 przez kandek
Normalnie Bajki Robotów Pana Lema:) Ale masz ode mnie plusa za odwagę!

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 06:33 #7750 przez warsin

Ja wezwałem Eske, podałem thiopental 5mg/ na kg. mc + Pancuronium 0,1 mg/ na kg. mc i intudacja dotchawicza;. Wszystko oczywiście na zlecenie lekarza.


Tylko że, do egzaminu był podstawowy zestaw leków więc skąd je podałeś? Bo wychodzi na to że do czasu przyjazdu S nic nie robiłeś.

Co do tego Propranolu to wydaje mi się że to była taka sugestia do zebrania wywiadu SAMPLE ponieważ, napisane również było kiedy ostatni posiłek spożywała
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 06:37 #7751 przez vougue
A trzeba było intubować?
Jesli napisałam rozważam podanie hydrokortyzonu - to za to też punkt?
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 06:44 - 2012/06/20 07:01 #7752 przez Atame

Tylko że, do egzaminu był podstawowy zestaw leków więc skąd je podałeś? Bo wychodzi na to że do czasu przyjazdu S nic nie robiłeś.

Thiopental i Pancuronium podałem z wykazu leków S. A do przyjazdu S powtórzyłem podanie adrenaliny 0,5 mg IM Hydrokortyzon 500 mg I.V. i Klemastin 2mg I.V ponieważ stan chorej po upływie 10 min się nie poprawiał. Podałem też Salbutamol 10 mg w nebulizacji
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/20 07:03 #7753 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Witam,
zestresowanych przyszłych ratowników :laugh: Co egzaminy podobna sytuacja, wzajemne grupowe nakręcanie się ;) Wiem, że to trudny dla Was okres, a jeszcze gorsze przed Wami - oczekiwanie na wyniki :blush: Myślę, że analizować jak najbardziej można, jednak czasu nikt jeszcze nie odwrócił i raczej nikt już niczego nie odmieni. Poniżej coś na rozluźnienie atmosfery:



Pozdrawiam i trzymam kciuki :woohoo:


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.223 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account