Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie wzbogaciła swój tabor o ambulans przystosowany do przewozu pacjentów ze znaczną nadwagą.

Karetką przewozić można pacjentów nawet o wadze przekraczającej 300 kg. Największą nośność mają nosze – do 400 kg. Nosze mają również specjalną konstrukcję, która pozwala na bezpieczne i wygodne dla pacjenta ich poszerzenie, ponieważ pacjent ze znaczną nadwagą ma nie tylko zwiększoną masę ale też potrzebuje więcej miejsca. Nosze mają automatyczny, elektryczny system regulacji wysokości, do karetki wjeżdżają na specjalnie w tym celu skonstruowanej pochylni.

Cała wewnętrzna zabudowa została zaprojektowana specjalnie na potrzeby tego ambulansu. Szafki na leki i sprzęt medyczny skonstruowano tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca i pozostawiły jak najwięcej przestrzeni wewnątrz. Ambulans wyposażony jest także w krzesełko kardiologiczne, które jest nie tylko szersze i ma zwiększoną nośność, ale też może być przewożone po schodach na gąsienicach dzięki konstrukcji podobnej do schodołazów – urządzeń do transportu wózków inwalidzkich po schodach.

 

Nowy ambulans na co dzień służy wszystkim pacjentom jako karetka transportowa. Jest natomiast do dyspozycji, gdy niezbędne okaże się przewiezienie chorego na zlecenie placówki medycznej bądź na wezwanie zespołu systemowego.

Ratownik-med.pl/WSPR Szczecin

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account