Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Częstoskurcz komorowy - migotanie komór

Więcej
2011/04/19 22:58 #5255 przez kandek
kandek odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
oj nie. BTLS to jest urazówka, teraz po prostu zmienili tylko nazwę na ITLS.

Generalnie nie ma podziału na BLS dla medycznych i dla niemedycznych. Wiadomo że jeśli ktoś jest ratownikiem, to wypadałoby aby w trakcie 10 sekund które poświęca się na ocenę oddechu, ocenił równocześnie także obecność tętna na t. szyjnej. I jak masz defi manualny to po prostu Ty decydujesz o wyładowaniu a nie defibrylator.

Jeszcze odnośnie tematu: myślę że przypadkowo ugniatając osobę z tętnem, ratujący skapnie się już w trakcie pierwszej trzydziestki, bo poszkodowany zareaguje bólowo (chyba że będzie GCS=3, ale wtedy i tak się zaraz zatrzyma oddechowo z niedrożności, po czym krążeniowo, więc RKO trzeba będzie za chwilę wdrożyć)

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/20 06:27 #5256 przez lksmichael
lksmichael odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
rudy_0007 napisał:

iwonella89 Napisała:

a z drugiej strony pada moje pytanie :
Jest coś takiego jak BLS dla medyków ? Cały czas myślałem ze to BTLS ale jeśli jestem w błędzie to proszę o wyprowadzenie mnie z niego : )

Pozdrawiam Artur

BLS dla medyków "na służbie " to ALS, w każdym innym przypadku czyli w sytuacji przypadkowej stosuje się procedurę BLS, co do tętna to jako ratownik sprawdzam bo:
a) umiem
b) wiem gdzie
c) jest to ważna iformacja
LAICY nie sprawdzają tętna ponieważ nie są przeszkoleni - nie wiedzą gdzie i jak... A wskazaniem do resuscyjacji jest nieprzytomność i brak oddechu :)
Ot to cała filozofia B)

Więcej
2013/09/18 11:38 #9439 przez Bartas
Bartas odpowiedział w temacie: Odp: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Wiem, ze powyzszy post jest z 2011 r ( z innej beczki ... dziwi mnie czemu wiekszosc postow i tematow jest stara jak swiat :/// ) ale trzeba podkreslic, ze obecnie umniejsza sie wage sprawdzania tetna podczas akcji ... w ksiazkach (m.in. ABC RESUSCYTACJI p. Jakubaszki ) padaja twierdzenia, ze badanie tetna przez ratownika jest niedokladne i czesto mylnie oceniane tak wiec waga tego badania jest niska. Mozna podczas BTLS/ALS pominac badanie tetna i przejsc do kolejnych dzialan. Pozdrawiam :)

Więcej
2013/09/19 23:26 #9455 przez kandek
kandek odpowiedział w temacie: Odp: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Dla Jakubaszki ratownik medyczny to taki noszowy, więc będzie umniejszał wszystko, co jest w wykonaniu ratownika medycznego.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Więcej
2013/09/20 05:30 #9456 przez Bartas
Bartas odpowiedział w temacie: Odp: Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Aha, nie wiedzialem :) O tym w ksiazce nie napisal ;-)

Czas generowania strony: 0.060 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account