Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Częstoskurcz komorowy - migotanie komór

• iwonella89
  • iwonella89 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2011/04/14 15:31 #5222 przez iwonella89
iwonella89 stworzył temat: Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Witam

mam zamiar wybrać zawód ratownika medycznego, trochę interesuje się kardiologią. W związku z tym mam pytanie, jak docieracie do pacjenta z częstoskurczem komorowym bez tętna to jaka jest szansa na uratowanie go? Jak to się kształtuje w migotaniu komór? Ciekawi mnie tez jak często częstoskurcz komorowy jest przyczyną zgonu? jak długo reanimuje się pacjenta u którego jest VT lub VF? Do momentu uzyskania tętna lub ewentualnego zgonu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/14 18:55 #5223 przez Darth Vader
Darth Vader odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
iwonella89 napisał:

jak docieracie do pacjenta z częstoskurczem komorowym bez tętna...

Jak najszybciej!!! Szansa maleje z każdą chwilą.

jak długo reanimuje się pacjenta u którego jest VT lub VF? Do momentu uzyskania tętna lub ewentualnego zgonu?

VF lub VT bez tętna w zapisie EKG nie pozwala raczej przerwać resuscytacji...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

• iwonella89
  • iwonella89 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2011/04/14 19:01 #5224 przez iwonella89
iwonella89 odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
a powiedz proszę tak mniej więcej na 10 osób u których jest częstoskurcz komorowy bez tętna ile osób przeżyje?

Interesuje mnie jeszcze jedno. mnóstwo ludzi boi się udzielać pierwszej pomocy, bo boją się że mogą zaszkodzić choremu, co w przypadku jeśli osoba która chce udzielić pomocy, sprawdzi puls i stwierdzi, że pulsu nie ma i rozpocznie reanimacje a puls np. będzie tylko słabszy. Chodzi mi konkretnie o to co może się stać jeśli wykonamy reanimacje u osoby która ma tętno? Możemy pogorszyć sytuacje?

Więcej
2011/04/15 05:08 #5229 przez marcin1975rm
marcin1975rm odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
iwonella89 napisał:

co w przypadku jeśli osoba która chce udzielić pomocy, sprawdzi puls i stwierdzi, że pulsu nie ma i rozpocznie reanimacje a puls np. będzie tylko słabszy

Nie gniewaj się, ale chyba słabo interesujesz się ratownictwem. Przypadkowi świadkowie zdarzenia udzielający pierwszej pomocy nie sprawdzają "pulsu" od...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Więcej
2011/04/15 08:02 #5230 przez Majka
Majka odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
kolega Marcin ma racje już dawno nie sprawdzamy pulsu tak jak i takich technik jak przykladanie lusterka aby sprawdzić oddech hehe :) metoda ktora sie stosuje z tego co wiem to ( widze słysze czuje ) ale moge sie mylić. A tobie polecam kurs pierwszej pomocy :) naprawde fajna sprawa =)

"liczy się nie to, co wiesz, lecz to, co czynisz."

Więcej
2011/04/15 08:23 #5231 przez lksmichael
lksmichael odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
iwonella89 napisał:

Chodzi mi konkretnie o to co może się stać jeśli wykonamy reanimacje u osoby która ma tętno? Możemy pogorszyć sytuacje?

a JAK MYŚLISZ??!!

Czas generowania strony: 0.072 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account