Częstoskurcz komorowy - migotanie komór

Więcej
2011/04/16 16:03 #5245 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Im więcej osób potrafi udzielać pierwszej pomocy i nie boi się tego robić tym większe szanse na ratunek dla potrzebującego. Sęk w tym, aby robić to prawidłowo. Już raz napisałem, że "niemedyk" nie sprawdza tętna a jedynie oddech jest (ocenianym) wyznacznikiem zachowania bądź ustania czynności życiowych. Skoro planujesz związać swoją przyszłość z ratownictwem medycznym skorzystaj z propozycji odbycia kursu np. BLS, na prawdę warto.

Ps. Co do złośliwości ww61 w stosunku do Darth Vader'a - potraktuj je z przymrużeniem oka.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/17 09:23 #5246 przez Gabi
Cześć :)

Jak to się mówi- Najważniejsze NIE PANIKOWAĆ tylko rozsądne decyzje mogą pomóc!

Jak już kolega wspomniał nie- medyk nie sprawdza tętna, ważne żeby skupić się na wezwaniu pomocy- pogotowie rat. i ewentualnie gdy sa wskazania prowadzić resuscytację.

Jest dużo kursów z tego zakresu - ZACHĘCAM :)

Pozdrawiam!! :)

Ludzkie życie to dar, którego nie mamy prawa odbierać... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/17 11:43 #5248 przez prezes548
Replied by prezes548 on topic O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Autor pytania nie zna się na ratownictwie medycznym i dlatego jest ciekawy. Dla zwykłego człowieka nie mającego pojęcia o pierwszej pomocy najważniejsze jest sprawdzenie czy poszkodowany jest przytomny i czy oddycha. Wtedy wzywa pomoc medyczną. Tętna w ramach pierwszej pomocy się nie sprawdza, ponieważ osoba nieprzeszkolona może nie wyczuć tętna gdy tak naprawdę ono jest, chodzi tu o technikę sprawdzania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • iwonella89
  • iwonella89 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2011/04/17 17:15 #5249 przez iwonella89
Replied by iwonella89 on topic O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
no właśnie, dlatego interesuje mnie co jeśli zabiorę się za pomoc a ktoś będzie miał tętno?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/17 20:03 #5251 przez ww61
A jeśli pacjent ma tętno to w zależności od okoliczności zdarzenia tzn jeśli pacjent stracił przytomność na twoich oczach bez związku z urazem i oddycha układasz go w pozycji bocznej ustalonej zwracając szczególną uwagę na drożność dróg oddechowych oraz pamiętając o wezwaniu zespołu ratownictwa.W przypadku urazu sprawa jest bardziej skomplikowana ze względu na możliwość wystąpienia uszkodzenia całego odcinka kręgosłupa.Dla zainteresowanych internet jest kopalnią wiedzy na tematy związane z udzielaniem pomocy.Celowo wspominam tylko o utracie przytomności z zachowaniem akcji serca i oddechu bo w wielu przypadkach z mojego doświadczenia można było udzielić pomocy i uratować ludzkie życie udrażniając człowiekowi tylko i aż drogi oddechowe.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/19 18:16 #5252 przez rudy_0007
Replied by rudy_0007 on topic O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
iwonella89 Napisała:

no właśnie, dlatego interesuje mnie co jeśli zabiorę się za pomoc a ktoś będzie miał tętno?


Dobra rada na BLS-ie uczą ze jeżeli poszkodowany nie ma oddechu lub oddech jest nie poprawny tzn : płytki i szybki lub wolny nie miarowy ( w ciągu 10s tylko jeden oddech ) rozpoczynasz resuscytacje no i oczywiście wzywasz zespół PR .

Jest oddech - jest krążenie ( twoje tętno) BLS - dla nie medyków

BLS to super sprawa , kasa nie wielka a wiedza mogąca czesto uratowac czyjeś życie .

a z drugiej strony pada moje pytanie :
Jest coś takiego jak BLS dla medyków ? Cały czas myślałem ze to BTLS ale jeśli jestem w błędzie to proszę o wyprowadzenie mnie z niego : )

Pozdrawiam Artur

Na pogardę zasługuje tylko ten, kto wie lepiej, a robi gorzej.\\\\\\\"

Stanisław Leopold Brzozowski (pseud. Adam Czepiel, 1878-1911)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.358 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account