Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Częstoskurcz komorowy - migotanie komór

Więcej
2011/04/16 16:03 #5245 przez marcin1975rm
marcin1975rm odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Im więcej osób potrafi udzielać pierwszej pomocy i nie boi się tego robić tym większe szanse na ratunek dla potrzebującego. Sęk w tym, aby robić to prawidłowo. Już raz napisałem, że "niemedyk" nie sprawdza tętna a jedynie oddech jest (ocenianym) wyznacznikiem zachowania bądź ustania czynności życiowych. Skoro planujesz związać swoją przyszłość z ratownictwem medycznym skorzystaj z propozycji odbycia kursu np. BLS, na prawdę warto.

Ps. Co do złośliwości ww61 w stosunku do Darth Vader'a - potraktuj je z przymrużeniem oka.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/17 09:23 #5246 przez Gabi
Gabi odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Cześć :)

Jak to się mówi- Najważniejsze NIE PANIKOWAĆ tylko rozsądne decyzje mogą pomóc!

Jak już kolega wspomniał nie- medyk nie sprawdza tętna, ważne żeby skupić się na wezwaniu pomocy- pogotowie rat. i ewentualnie gdy sa wskazania prowadzić resuscytację.

Jest dużo kursów z tego zakresu - ZACHĘCAM :)

Pozdrawiam!! :)

Ludzkie życie to dar, którego nie mamy prawa odbierać... :)

Więcej
2011/04/17 11:43 #5248 przez prezes548
prezes548 odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Autor pytania nie zna się na ratownictwie medycznym i dlatego jest ciekawy. Dla zwykłego człowieka nie mającego pojęcia o pierwszej pomocy najważniejsze jest sprawdzenie czy poszkodowany jest przytomny i czy oddycha. Wtedy wzywa pomoc medyczną. Tętna w ramach pierwszej pomocy się nie sprawdza, ponieważ osoba nieprzeszkolona może nie wyczuć tętna gdy tak naprawdę ono jest, chodzi tu o technikę sprawdzania.

• iwonella89
  • iwonella89 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2011/04/17 17:15 #5249 przez iwonella89
iwonella89 odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
no właśnie, dlatego interesuje mnie co jeśli zabiorę się za pomoc a ktoś będzie miał tętno?

Więcej
2011/04/17 20:03 #5251 przez ww61
ww61 odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
A jeśli pacjent ma tętno to w zależności od okoliczności zdarzenia tzn jeśli pacjent stracił przytomność na twoich oczach bez związku z urazem i oddycha układasz go w pozycji bocznej ustalonej zwracając szczególną uwagę na drożność dróg oddechowych oraz pamiętając o wezwaniu zespołu ratownictwa.W przypadku urazu sprawa jest bardziej skomplikowana ze względu na możliwość wystąpienia uszkodzenia całego odcinka kręgosłupa.Dla zainteresowanych internet jest kopalnią wiedzy na tematy związane z udzielaniem pomocy.Celowo wspominam tylko o utracie przytomności z zachowaniem akcji serca i oddechu bo w wielu przypadkach z mojego doświadczenia można było udzielić pomocy i uratować ludzkie życie udrażniając człowiekowi tylko i aż drogi oddechowe.
Pozdrawiam

Więcej
2011/04/19 18:16 #5252 przez rudy_0007
rudy_0007 odpowiedział w temacie: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
iwonella89 Napisała:

no właśnie, dlatego interesuje mnie co jeśli zabiorę się za pomoc a ktoś będzie miał tętno?

Dobra rada na BLS-ie uczą ze jeżeli poszkodowany nie ma oddechu lub oddech jest nie poprawny tzn : płytki i szybki lub wolny nie miarowy ( w ciągu 10s tylko jeden oddech ) rozpoczynasz resuscytacje no i oczywiście wzywasz zespół PR .

Jest oddech - jest krążenie ( twoje tętno) BLS - dla nie medyków

BLS to super sprawa , kasa nie wielka a wiedza mogąca czesto uratowac czyjeś życie .

a z drugiej strony pada moje pytanie :
Jest coś takiego jak BLS dla medyków ? Cały czas myślałem ze to BTLS ale jeśli jestem w błędzie to proszę o wyprowadzenie mnie z niego : )

Pozdrawiam Artur

Na pogardę zasługuje tylko ten, kto wie lepiej, a robi gorzej.\\\\\\\"

Stanisław Leopold Brzozowski (pseud. Adam Czepiel, 1878-1911)

Czas generowania strony: 0.062 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account