Chcę zostać ratownikiem . . .

Więcej
2009/01/29 08:59 #1801 przez Aneczka
Replied by Aneczka on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
zgadzam się z opinią niektórych osób z forum praca ratownika wcale nie jest taka kolorowa jak sadza osoby niemające kontaktu z ratownictwem ,ja już słyszała opinie że to lekka praca i polega na siedzeniu w bazie i graniu w karty.Owszem nie ukrywam że w karty się pogra,ale nie mamy wpływu na częstość wyjazdów czasami jest ich pare a czasami się nie wychodzi z karetki bo ciągle są wyjazdy. tak samo z przypadkami często są to skoki ciśnienia ale też i osoby z nożami w brzuchu,albo reanimacje które naprawdę są męczące, więc kto chce pracować w tym zawodzie powinien mieć to na uwadze ale i też wiele wiele rzeczy mnie np przerażało to że w czasie gdy jest straszna nerwówka np podczas reanimacji nie wykonam dobrze wkłucia i niemożna będzie podać leku, może i to jest śmieszna ale tak było, a poza tym jazda na sygnale nie jest taka fascynująca bo może akurat wiedziemy osobę która jest w b.poważnym stanie i co wtedy.....wtedy myśli się żeby kierowca był doświadczony a na drodze nie było ruchu by mógł depnąć w gaz.....

[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/01/29 09:40 #1802 przez qlturka
Replied by qlturka on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
Aneczka zgadzam sie z Toba:) granie w karty moze i czasami ale tak jak mowisz nie a sie wplywu na wezwania a wezwania sa rozne padaczki,zawaly,bole,urazy i bardzo ciezkie przypadki...nalezy zachowac zimna krew i reacjonalnie myslec to chyba najwazniejsze...:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/01/30 11:02 #1805 przez Aneczka
Replied by Aneczka on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
dzięki za poparcie .pozdr...

[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/01/30 14:10 - 2009/01/30 14:10 #1809 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
Witam Cię Aneczka , przeczytałem Twój post dokładnie . Żeby być Ratownikiem Medycznym , trzeba przede wszystkim być opanowanym i nie dostawać przysłowiowej sraczki , po drugie jeżeli jeździmy z kierowcami Zawodowymi , to bez obawy , że może coś się wydarzyć w trakcie jazdy na sygnale , po trzecie , nie wyobrażam sobie Ratownika Medycznego , który wkuwa się pacjentowi z drżącymi rękami , po czwarte nie gra się w karty w bazie , bo nie ma na to czasu , Ratownicy Medyczni w wolnych chwilach douczają się , bo chcą jak najlepiej poznać medycynę i osiągają przez to bardzo dobre wyniki praktyczne . Aneczka , jeżeli chodzi o kierowców na drogach , to nie musi być kierowca z Ambulansu , żeby wyrżnął w drzewo , czy gdziekolwiek , kierowcy wioząc zespół do pacjenta czy z pacjentem są na pewno skupieni nad jazdą i nad Twoim bezpieczeństwem . Pozdrawiam Wszystkich Ratowników Medycznych i uczących sie tego Pięknego Zawodu . Kwiatuszek dla Ciebie
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/01 12:03 #1816 przez Aneczka
Replied by Aneczka on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
Tytus ja już jestem ratownikiem medycznym a z tym wenflonem to tak było jak jeszcze miałam praktyki na \"R\" teraz mam już to za sobą, a co do kart to chyba w zależności od bazy, a co do jazdy na sygnale to nawiązałam do któregoś z postów w którym była mowa że fajnie było by jeździć na sygnale,chodziło mi bardziej o to że to niema znaczenia tylko sytuacja z pacjentem bo jak nam się ten pacjent \"zatrzyma\"to jazda nie wydaje się być jakaś fascynująca.
za kwiatuszka dziękuje bardzo i pozdrowienia dla ciebie :) :)

[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/02 07:59 #1822 przez qlturka
Replied by qlturka on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
Aneczka:)
Mam pytanko w jakim miescie jestes ratownikiem:)?i gdzie sie uczyłaś jesli mozna wiedziec:) zapewne dowiem sie czegos ciekawego od ciebie...:) pozdrawiam goraco:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.264 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account