Chcę zostać ratownikiem . . .

Więcej
2008/07/13 20:34 #1095 przez GRZECHRAT
Replied by GRZECHRAT on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
Sie ma ale Ala ładnie napisałaś oklaski :) Aby móc prowadzić karetkę musisz ukończyć naukę o której wcześniej mówiły dziewczyny plus mieć prawo jazdy B lecz w niektórych stacjach wewnętrzny przepis mówi o C przejść pomyślnie badanie lekarskie i psychotechniczne i już to wszystko do dzieła matiu$ Pozdrawiam serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/14 14:22 #1100 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
dzięki,dzięki, GrzeCHU ;) wiesz,u mnie w pogotowiu w zachodniopomorskiem coś chłopaki mówili ze jednak na karetkę trzeba mieć prawo-jazdy kategorii C + testy psychologiczne.Więc nie wiem. Jak to funkcjonuje w innych stacjach?!Bo widze ze na forum mamy inne zdania.Jedni mówią że B, ja slyszłam ze C...Może ktoś z wiekszym stażem odp dokładnie na to pytanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/14 19:40 #1101 przez GRZECHRAT
Replied by GRZECHRAT on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
Sie ma u nas też tak było jak byliśmy pod szpitalem ale kiedy przejął nas WSPR i brakowało kierowców-ratowników pracodawca zezwolił na jazdę ratownikom z uprawnieniami na ambulans z kategorią B.Jako że jestem z większym stażem odpowiadam Jazda z kategorią C była wewnętrznym kryterium szpitala Przepis o ruchu drogowym zezwala na jazdę karetką z kategorią B po przejściu badań lekarskich i psychotechnicznych .Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/20 12:49 #1677 przez Mamut
Replied by Mamut on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
Witam wszystkich forumowiczów i od razu dzięki za odpowiedzi w tym temacie jak i innych wątkach, dało mi to sporo podstawowych informacji :) Też zastanawiam się nad podjęciem kształcenia i później pracy w ratownictwie medycznym. Czeka mnie jeszcze studiowanie działu \"edukacja\" ;)

Mam 23 lata i w tym roku kończę studia - anglistykę. Nie żałuję tego wyboru ani tego czasu, języka nauczyłem się naprawdę biegle, byłem za granicą, w razie czego to z tym wykształceniem na rynku pracy jakos sobie poradzę. Ale w międzyczasie myślałem dużo o tym co chcę robić i kim chcę być - bardzo zależałoby mi na takiej pracy, w której ważna by była również sprawność fizyczna (a sport i wysiłek bardzo lubię) i psychika, oprócz oczywiście wiedzy. I chciałbym zająć się czymś, w czym widze jakiś głębszy sens, jakis cel inny niż tylko przyjść do pracy żeby zarobić - w tym wypadku pomoc człowiekowi. Stąd właśnie zainteeresowanie ratownictwem.

Przede mną jeszcze sporo informacji do zdobycia i decyzji do podjęcia, więc dziękuję wszystkim Wam za to forum i życzliwość :) I za Waszą ciężką i bezcenną pracę. Życzę wszystkim dużo sił i jak najlepszych warunków zatrudnienia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/21 16:55 #1680 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
Witaj Mamut:)

Dziękuję, w swoim i kolegów imieniu za te wszystkie miłe słowa które tutaj napisałeś. Miło nam, że w ten sposób wypowiadasz się o ratownictwie, życzymy Ci abyś nie zniechęcił się przedwcześnie i zrealizował swoje plany ;) .
Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie zaakcentujesz swoją obecność w serwisie ratownik-med.pl i nie poprzestaniesz na dwóch postach, .... bo sporo już tutaj takich zapalonych pseudoratowników było co po kilku dniach ślad po nich zaginął :P a na forum pozostał jeden post np. w takim stylu:
\" Witam wszystkich, ... jesteście wspaniali,... też zostanę ratownikiem, .... już nie mogę doczekać się jak będę jeździł karetką na sygnałach... ;)
Oczywiście to nie żadna uwaga w Twoim kierunku tylko taki przykład.

Pozdrawiam
Dyspozytor


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/23 20:03 #1682 przez Mamut
Replied by Mamut on topic Odp.:Chcę zostać ratownikiem . . .
Heh, wyobrażam sobie, że tego typu posty i ich autorzy robią dość zabawne wrażenie ;-) Pozostaje się chyba tylko pocieszyć, że nawet jeśli ich zainteresowanie było całkiem chwilowe, to mimo wszystko świadczy o jakiejś wrażliwości na drugiego człowieka, a to już i tak w dzisiejszych czasach nieźle..

Co do mnie, to mam świadomość, że od zainteresowania do zostania ratownikiem daleka droga, więc wole się wypowiadać ostrożniej, na razie to pewien pomysł do przemyślenia. Ale na forum z przyjemnością będę wracał, nawet jeśli ostatecznie nie dołączę w Wasze szeregi, bo naprawdę jest tu miło i ciekawie :)

Życzę wszystkim wesołych Świąt, wielu powodów do radości i nadziei na lepsze, jak i zdrowia, które ratujecie innym ludziom!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.155 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account