Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin

Więcej
2012/06/21 16:39 #7836 przez Pasiasty
Replied by Pasiasty on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
A dziekuje dziekuje:] 1pkt i byloby pierwsze!!!!!!!!!:] i znajac zycie na projekcie tez mi niewiele zabraknie zeby zdac. a projekty sa zupelnie nie miarodajne...... Powinny byc zadania tak jak na zawodach. widzisz przypadek i dzialasz np przez 10min. i widza czy potrafisz,znasz sie etc. a nie pisanie i wstrzeliwanie w ich kluczyk.........
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/21 16:45 #7837 przez Qla2810
Replied by Qla2810 on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Witam jestem tu nowa ale jak większość Was tez wczoraj zdawałam egzamin i trafił nam sie 60 letni pacjent z tymi bolami ja postawiłam diagnoze zawał miesnia sercowego obrzek płuc nadcisnienie tetnicze wstrzas kardiogenny nkz w mechanizmie pea czekam na wasze poinie
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/21 16:53 #7838 przez Qla2810
Replied by Qla2810 on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
na początku postepowanie przy zawale MONA dodatkowo Furosemid a jak sie pogorszył to RKO i Adrenalina po 1 mg co 3-5 minut piszcie jak Wy napisaliscie wiadomo ze i tak nie wiadomo co bedzie w kluczu!!!ale razem łatwiej nam Razem bedzie wytrwać do końca sierpnia
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/21 16:57 - 2012/06/21 17:09 #7839 przez marteczka
Replied by marteczka on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Studenci ratownictwa mają "scenkę" "pozorację" nie wiem jak to nazwać :) Coż nam pozostaje mieć nadzieje, że trafiliśmy w klucz :)

Mi się wydaje,że powinno się napisać Kardiogenny obrzęk płuc, a nie sam obrzęk płuc. Jednak nie wiem bo zadania nie czytałam ponieważ jest bardzo nie wyraźne zdjęcie projektu :)

Mieliście na EKG widoczny zawał ?

Nie wiem czy się nie powinno napisać jeszcz OZW :)

D: NZK w mechanizmie PEA, Kardiogenny obrzęk płuc, wstrząs kardiogenny <RR jest wysokie więc nie jestem pewna, a ja zawsze różnicuje wstrząs jako niskie RR chyba że piszemy wstrząs wyrównany choć nie wiem, tu to pasuje> OZW, Podejrzenie zawału mięsnia sercowego.
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/21 17:24 #7840 przez Qla2810
Replied by Qla2810 on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
zgadzam sie ze na studiach jest łatwiejszy egzamin :)
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/21 17:28 #7841 przez Qla2810
Replied by Qla2810 on topic Odp: Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
a co do wstrzasu kardiogennego to to zespol objawow zwiazany z niedotlenieniem lub niedokrwieniem serca przyczyny to zawał niewydolnosc serca tamponada zapalenie m. sercowego lub uraz to mysle ze moze mi to uznaja ale mam juz watpliwosci bo ten klucz!!!!!!!!!
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.327 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account