Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już w czerwcu pojawi się kolejna książka z cyklu Praktyka Ratownika Medycznego "Taktyczne ratownictwo medyczne". Portal Ratownik-med.pl patronuje medialnie tej publikacji.

Premiera i pierwsza odsłona oraz sprzedaż zaplanowana na V Międzynarodowym Kongresem Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej (Central European Emergency Medicine 2015 — CEEM 2015), który odbędzie się w dniach 17–20 czerwca 2015 roku w Gdańsku.

 

W publikacji opisano takie tematy jak:: TCCC - Taktyczna Pomoc Rannym Na Polu Walki, badanie poszkodowanego, udrażnianie dróg oddechowych, postępowanie w krwotokach, wstrząs, balistyka ran postrzałowych i obrażeń detonacyjnych, urazy klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy, głowy, kończyn, kręgosłupa, oparzenia, sposoby ewakuacji poszkodowanego w warunkach taktycznych, farmakoterapia, dokumentacja medyczna, TECC - Tactical Emergency Casualty Care - Postępowanie Medyczne w Sytuacjach Zagrożenia, segregacja poszkodowanych.

Książkę ilustruje ciekawy, instruktażowy materiał zdjęciowy.

Wydawnictwo Lekarskie PZWL: www.wydawnictwopzwl.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account