Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Dopalacze

Więcej
2015/07/20 14:45 #12129 przez adam240386
adam240386 odpowiedział w temacie: Odp: O:Dopalacze

Gabi napisał: Akcja jest super tylko szkoda ze tak późno... ile osób musiało umrzeć?...

A co do ratowania takich osób ja jeszcze nie miałam okazji na szczęście ratować nikogo takiego i mam nadzieję że tak zostanie bo jedyne co możemy zrobić to postąpić objawowo? ewentualnie podać nalokson? jeśli chodzi o dopalacze to czuję się niekompetentna :)

Nalokson ma sens tylko w przypadku przyjęcia preparatów Salvia divinorum (szałwia wieszcze) i Mytrargina speciosa (kratom), bo jedynie te środki blokują receptor opioidowy. Reszta głównie wpływa na receptory 5-HT lub Cb1 i CB2 (syntetyczne kannabinoidy)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/09/21 22:24 - 2015/09/21 22:26 #12179 przez jakaja0
jakaja0 odpowiedział w temacie: Odp: Dopalacze
Uważam, że dopalacze to początek do dalszych uzależnień i już od tego momentu warto myśleć o tym, żeby przestać brać. Jak sobie radzić? Teraz jest mnóstwo ośrodków odwykowych, które oferują pomoc , np. tu każdy może coś znaleźć w swojej okolicy.

Więcej
2015/09/22 06:06 #12180 przez tywon84
tywon84 odpowiedział w temacie: Odp: Dopalacze
Znam kilka osób co bierze nadal mefedron i inne dziadostwo i powiem Wam że dobrym wyjściem żeby odpuściły jest picie dużo mleka a tak ogólnie jak ktoś wymaga hospitalizacji to co pierwsze to na transfuzję krwi a w karetce leki na obniżenie ciśnienia tętniczego. Nie było jeszcze przypadku w którym ktoś trafił po samych dopalaczach lecz wtedy kiedy osoba po zażyciu tego świństwa wypije alkohol.

Więcej
2015/09/26 12:20 #12182 przez marietka
marietka odpowiedział w temacie: Odp: Dopalacze
Popieram akcję! Niestety im bardziej media nagłaśniają sprawę tym więcej osób jest chętnych do spróbowania tego. Na szczęście nie miałam okazji ratować ofiary dopalaczy.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.064 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account