Parę pytań przyszłego ratownika medycznego, odnośnie zawodu.

  • Damiratmed
  • Damiratmed Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2011/09/22 08:12 #6800 przez Damiratmed
Konsultacji tak owej nie miałem. Mój stan zdrowia raczej pozwala na pracę z ludźmi. Miewam tylko lekkie drżenie i lekko przyspieszone (podczas stresu) bicie serca. Po zażyciu lekarstwa przepisanego przez lekarza. Co masz na myśli przez powiedzenie "taką" i o jakiej niedyspozycji na przykład mówisz?. Ja po zażyciu leku czuję się dobrze, biorę go już ponad 50 dni i mój stan fizyczny jak i psychiczny jest znakomity, może poza odczuwalnym czasami zmęczeniem nie wpływającym na jakoś pracy organizmu. Pozdrawiam! i cieszę się zainteresowaniem tematem jak i moimi dolegliwościami oraz moją osobą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/23 18:35 #6808 przez ricko1st

Akurat ja siedzę w domu od maja na L4 bo właśnie na dyżurku załatwiłem sobie dość skutecznie kolano

To właśnie jeden z możliwych aspektów pracy w ratownictwie medycznym. Wiem, bo też przez to przeszedłem. 28 dni na L4...

Marcin " tylko " 28 dni ?
Co to przy moich blisko 154... dobrze już nie licytujmy się.
Odpowiem tylko Damiratmedowi, że w naszym fachu jest dużo przykrych sytuacji, z którymi musimy sobie sami dać radę ( np. nieskuteczna resuscytacja małego dziecka i konieczność powiadomienia o tym jego rodziców, czy słowne utarczki z pacjentami " pod dobrą datą ", są też dobre chwile gdy ktoś w prostym " dziękuję " doceni nasze wysiłki i tak to wszystko się kręci.
Przekonasz się sam jak przejdziesz badania lekarskie, zdasz końcowe egzaminy i podejmiesz pracę bo same szkolne praktyki mogą okazać się niewystarczające do oceny twojej przydatności do zawodu.
Bierz jeszcze pod swoją uwagę Twoje problemy zdrowotne i dobrze przemyśl to co teraz napiszę.
Czy Twoja dolegliwość nie stanie się kłopotliwa dla pozostałych członków zespołu gdy staniecie oko w oko z jakąś wyjątkowo stresującą sytuacją ?!
Wtedy będzie zapóźno powiedzieć :...Przepraszam, ale ja odpadam !
Nie myśl, że zniechęcam Cię do naszej roboty, zwyczajnie rozpatruję wszystkie za i przeciw o co przecież na wstępie do tej dyskusji prosiłeś.
Pozdrawiam !

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Damiratmed
  • Damiratmed Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2011/09/24 11:57 #6816 przez Damiratmed
Kolego ricko1st: cieszę się że działasz aktywnie w tym temacie niosąc pomoc.:P Wiem że nieudana resuscytacja małego dziecka i powiadomienie rodziców to przykra sprawa ale z tym myślę że dał bym radę jeśli o to ci chodzi. Utarczki słowne czy nawet fizyczne też nie należą do trudności. Chciałbym abyś napisał po krotce jak wyglądają te badania. A co do jednych z ostatnich zdań twojego postu właśnie tego się obawiam że stanę przed człowiekiem któremu mam np podać jakiś z leków dożylnie i co i przez moje problemy nie dam rady tego zrobić. Tyle że ja uwielbiam ten zawód a jeszcze bardziej w przekonaniu uświadamia minie to że niesie się pomoc innym. Jestem pod stałą kontrolą neurologa który dokładnie nie powiedział co mi dolega przepisał lek twierdząc że drżenie i kołatanie serca powinno ustać i faktycznie może nie doszczętnie ale zmniejszyło się. Dzięki za udzielne przez ciebie odpowiedzi bardzo mi pomagasz.:)




PS: Trzeba kiedyś skończyć temat:P no i raczej usunąć go.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/25 02:57 - 2011/09/25 02:58 #6820 przez Maciej S.

To właśnie jeden z możliwych aspektów pracy w ratownictwie medycznym. Wiem, bo też przez to przeszedłem. 28 dni na L4...


Ja sobie ostatnio załatwiłem kostkę na bloku, w czasie znieczulania pacjenta nota bene. Nieźle mi spuchła przez te 7h zabiegu.

Ja po zażyciu leku czuję się dobrze, biorę go już ponad 50 dni i mój stan fizyczny jak i psychiczny jest znakomity,


Póki co ;)
Nie można wykluczyć, że propranolol przestanie Ci pomagać. Dawek nie można zwiększać w nieskończoność (im większa dawka tym dotkliwsze skutki uboczne). Lekiem drugiego rzutu w drżeniach jest prymidon, który już tak "przyjazny" nie jest, bo źle wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Czy Twoja dolegliwość nie stanie się kłopotliwa dla pozostałych członków zespołu gdy staniecie oko w oko z jakąś wyjątkowo stresującą sytuacją ?!


Ricko tak się składa, że miałem okazję pracować z ratownikiem z chorobą wieńcową. O tym, że wspomniany osobnik ma wieńcówkę dowiedzieliśmy się dopiero w momencie gdy po wbiegnięciu na trzecie piętro dostał ataku bólu. Jak się w szpitalu dowiedzieli kogo im wieziemy to masowo czekali przy drzwiach coby przedstawienie z panem Wieńcówką w roli głównej pooglądać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Damiratmed
  • Damiratmed Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2011/09/25 10:04 #6821 przez Damiratmed
To jak ten "pan wieńcówka" przeszedł badania ale też mniejsza z tym. Propranolol kiedyś przestanie pomagać ale może dam radę bez niego sam już nie wiem, stres źle na mnie wpływa gdy pozwolę mu nad sobą zapanować na razie ćwiczę zimną krew. Jeżeli jest tak jak rozumiem "przez wasze posty" że Nie nadaję się na RM i muszę nająć się do łopaty.:cheer: A ja tak chcę być RM no ale cóż życia się nie wybiera:side: chyba zrezygnuję:dry: Skoro wy którzy macie doświadczenie w tej robocie twierdzicie że lepiej będzie zrezygnować to to zrobię. Dodam, tylko że przed zamiarem pójścia na RM myślałem o klasie strażackiej ale teraz to już bez znaczenia tam raczej też się nie nadam. Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/25 21:04 #6823 przez kandek
Maciej S. - czyżby WAM?

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.159 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account