Ratownik Medyczny- moje marzenie

Więcej
2011/07/02 15:42 #6223 przez ada39
Ratownik Medyczny- moje marzenie was created by ada39
witam.
Mam pytanie..
A mianowicie.. Mam 16 lat i moim marzeniem jest zostać Ratownikiem Medycznym..
wiem, że niektórzy mogą pomyśleć sobie, że jestem młoda i szybko mi to przejdzie..
moja mama tak mówiła jeszcze rok temu ale widzi że z każdym dniem nakręcam się coraz bardziej i bardziej..Ona mówi, że to ciężka praca za marne pieniądze i że na pewno się nie dostanę bo kobiet nie chcą zatrudniać a do tego trzeba mieć sprawność fizyczną.. o tym, że kobiet nie zatrudniają i trzeba mieć sprawność fiz wiem od farmaceutki która ma licencjata (R.M) bo byłyśmy się z mama zapytać co i jak.. a co do sprawności..nie ćwiczę na wf od 5kl podstawówki, gdyż kilka razy (4 lub5 nie pamiętam już) zwichnęły mi się rzepki.. ale teraz chcę zacząć ćwiczyć w liceum aby mieć ocenę z wf. nie wiem co robić.. czy mam szansę w ogóle na to aby zostać kiedyś w przyszłości Ratownikiem czy nie..? bardzo mi na tym zależy bo to w sumie moje marzenie.zależy mi na pracy, która opiera się na wypadkach, gdyż mnie to i nteresuje..chcę nieść pomoc innym..
Rodzina chce abym zaczęła myśleć o innym zawodzie..wiem, że jeszcze mam trochę czasu, ale mi naprawdę na tym zależy, a cały czas słyszę, że nie mam szans itp.. Jest to bardzo przykre..
Chociaż.. moja mama chyba zaczyna widzieć jak bardzo chcę być Ratownikiem bo wczoraj zapytała mnie czy naprawdę tak mi zależy niestety nie mogłam jej nawet odpowiedzieć bo w jej głosie było coś takiego, że aż sie popłakałam i słowa wydusić nie mogłam..ale ona widzi, że od pewnego czasu nic innego nie robię tylko oglądam filmiki z akcjami ratunkowymi,czytam na ten temat dużo i nie ma dnia ani nocy abym nie myślała o tym ;)
Podobno uczniowie liceum mogą jechać na akademie medyczną i uczestniczyć w zajęciach w prosektorium..to prawda?
Proszę o pomoc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/02 18:23 - 2011/07/03 08:55 #6224 przez huda
Replied by huda on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
Witaj

Moja rada jest taka żebyś nie pakowała się w ratownictwo tylko idź od razu na pielęgniarstwo. Lepsze perspektywy zatrudnienia, zawsze potem można zrobić kurs pielęgniarki systemu.

Co do sprawności fizycznej. Ratownik musi być sprawny. Napisałaś, że w liceum chcesz chodzić na wf żeby mieć ocenę. Oceną nikomu nie pomożesz.

A co do problemów zdrowotnych to już lekarz medycyny pracy musiałby to ocenić na ile Twoje kolana są sprawne.

Poza tym przed Tobą jeszcze dużo czasu więc masz czas do namysłu :)

Ps. Zawsze możesz iść na medycynę i zostać lekarzem medycyny ratunkowej

Pozdrawiam

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/02 19:41 #6225 przez ada39
Replied by ada39 on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
no tak ale na lekarza to każdy wie jak "łatwo" się dostać.. znam kikla osób, którym wspaniałe oceny,wiedza i wydanie dużej sumy pieniędzy nie pomogły...nie oszukujmy się lekarzami najczęściej zostają ci którzy mają tzw wtyki..
kurde ja to mam całe życie pod górkę...;/
chodzę do ortopedy i w sumie nie powiedział mi, że nie mam szans..od ostatniego zwichnięcia minął ponad rok i gdy to się będzie powtarzało dalej prawdopodobnie będę miała operację..
ehhh;/
a co do pielęgniarstwa..ostatnio jak byłam u siostry w szpitalu to właśnie przyszło dwóch ratowników..moja babacia powiedziała : "o, ady praca" i właśnie wtedy pielęgniarka się odezwała i w sumie mnie zachęcała do pielęgniarstwa no ale jakoś to ratownictwo nie może mi wyjść z głowy. Widząc karetkę pędzącą na sygnale, albo samych ratowników to po prostu jestem "w niebie"..
Tak w ogóle na czym polega praca pielęgniarki ratunkowej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/02 19:47 #6226 przez huda
Replied by huda on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
Witaj

Pielęgniarka ratunkowa jeździ w karetce najczęściej. Jednak perspektywa pracy później jest lepsza. A pielęgniarek zaczyna niestety brakować a w ratownictwie wątpię aby cokolwiek się zmieniło. Dlatego ja cały czas mam zamiar iść na pielęgniarstwo. Ot rada starszej koleżanki. Jednak tak jak napisałam wcześniej, masz jeszcze czas, może coś się zmieni do tego czasu oczywiście na lepsze.

Pozdrawiam

if you don\'t live for something you die for nothing
Za tę wiadomość podziękował(a): ada39

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2011/07/02 20:04 #6227 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
Witam:)

I tutaj zgodzę się z Hudą. Same się przekonałyśmy:pinch: A szkoły coraz więcej "produkują" ratowników którzy zostają bez pracy. Tak więc nie popełniaj błędu tylko idź tak jak mówi moja przedmówczyni na pielęgniarstwo. Ja gdybym mogła cofnąć czas wybrała bym tym razem pielęgniarstwo a zawsze można zrobić kurs na ratunkową;)
Pozdrawiam
karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/02 20:40 #6228 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
Interesując się ratownictwem zapewne doskonale wiesz ile zależy od udzielenia pierwszej pomocy potrzebującemu.Wydaje mi się w tej dziedzinie już niedługo możesz zacząć wcielać wiedzę i umiejętności w ratowanie dzięki kursom PCK.Zdobywając tak bardzo potrzebny zawód pielęgniarki z pewnością rozszerzysz wiedzę i umiejętności potrzebną w spełnianiu swojej misji a i przy okazji łatwiej znajdziesz pracę.Praca w szpitalu to także ratowanie.Jak najbardziej popieram sugestie moich poprzedniczek.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.157 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account