Ratownik Medyczny- moje marzenie

Więcej
2011/07/03 09:22 #6237 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
Witam!
Ada39, moja rada jest taka:
"Atakuj" pielęgniarstwo( najlepiej licencjat ) później rób albo magisterkę z pielęgniarstwa, albo specjalizację z pielęgniarstwa ratunkowego ( do wiadomości tych " czepliwych " jest taka w pielęgniarstwie i wtedy skrócona nazwa brzmi " PIELĘGNIARKA R A T U N K O W A ") lub jeszcze lepiej anestezjologii.
Da Ci to spore " pole manewru " jak chodzi o pracę w pogotowiu.
Wiem co piszę bo tak jest " na moim podwórku ".
Pozdrawiam i życzę powodzenia w spełnieniu Twoich zamiarów !

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • miodek
  • miodek Avatar
  • Gość
  • Gość
2011/07/03 10:28 #6240 przez miodek
Replied by miodek on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
Mam nadzieje że ani-huda,karolcia109- w RM nie pracujecie bo jesteście nerwowe a tam takich nie lubią
pozdrawiam :):)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • medicus
  • medicus Avatar
  • Gość
  • Gość
2011/07/03 10:46 - 2011/07/03 10:47 #6241 przez medicus
Replied by medicus on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
Witam,

miodek dziwie się Twojej postawie. Dziewczyny w swoich wypowiedziach sprostowały głupotę jaka napisałeś wcześniej

miodek napisał: NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK PIELĘGNIARKA RATUNKOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

, mając zresztą racje, a Ty z tego tytułu że już nie masz żadnych argumentów próbujesz je teraz oceniać. Dodam od siebie skoro tak już wiesz kogo się lubi a kogo nie w RM, że marudy i czepialscy też nie są mile postrzegani.
Następna sprawa która wymaga sprostowania:

miodek napisał: A Pielęgniarki z tego co wiem nie będą jeździć w karetkach ,chyba że w prywatnych firmach !!!!

Miodek czy może obecnie pracujesz nad zmianą ustawy o RM ?? Bo ja nigdzie nie wyczytałem, że zmieniono zapisy w ustawie dotyczące pracy pielęgniarek w zespołach RM. :woohoo:

Przepraszam za małą dygresję;) Powracając do tematu, też polecałbym pielęgniarstwo - daje to większe pole manewru, nawet facetom decydującym się pracować w zespołach RM.

Pozdrawiam
medicus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/03 15:15 #6242 przez ada39
Replied by ada39 on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
Dobrze jednak się poradzić czasem :-)
przekonaliście mnie do tego pielęgniarstwa :)
bo w sumie trochę bez sensu żebym robiła Ratownika a później miałabym nie mieć pracy..;/
a co do pielęgniarstwa anestezjologii to ciekawe :)
mam na szczęście trochę czasu na przemyślenia ale jestem prawie pewna, że jednak to będzie to :)
Dziękuuuuję :DDD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/03 17:05 - 2011/07/03 17:19 #6244 przez blondi1602
Replied by blondi1602 on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie
Hmmm.. . RM to też moje marzenie... Ja natomiast za 2 lata chcę zrobić kurs HSR... A co do studiów - Minie się wydaje że możesz dzienne robić RM a wieczorowo pielęgniarstwo.. Jak tak planuję :)

Na razie będzie ci mógł pomóc jakiś kurs Pierwszej Pomocy
Prowadzą je raczej RM, a i o ich pracy bd mogła pogadać
Ja natomiast nie będę pracować w Polsce.. Podobno w Niemczech mają zapotrzebowanie na Ratowników Medycznych

A za nim na studia wybieram się do szkoły wojskowej na kierunek ratowniczo-gaśniczy:P
Pozdrowienia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/03 22:29 #6249 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp: Ratownik Medyczny- moje marzenie

Są kursy dla pielęgniarek organizowane przez izby pielęgniarskie uprawniające je do jeżdżenia w zrm.


Niekoniecznie przez izby.
Wystarczy kurs kwalifikacyjny (trwa 6 miesięcy), można też zrobić specjalizację, która trwa 2 lata i kończy się centralnym, ogólnopolskim egzaminem.

Przepis o pielęgniarce systemu jest trochę bublowaty: o ile pielęgniarka ratunkowa i anestezjologiczna nie będzie miała problemu, o tyle specjalizacja chirurgiczna, kardiologiczna i pediatryczna nie dają odpowiedniej wiedzy. Poza tym pielęgniarka, która robi specjalizację od tygodnia może już jeździć karetką.
Za tę wiadomość podziękował(a): ada39

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.528 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account