Problemy etyczno- prawne w pracy ratownika

Więcej
2010/04/06 09:34 #3138 przez motyl
Witam! Jestem studentką 6 semestru Ratownictwa Medycznego i pisze prace na temat " Problemy etyczno- prawne w pracy ratownika medycznego" Byłabym wdzięczna gdybyście podzielili się ze mną swoim spostrzeżeniami na ten temat. Z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/06 11:13 #3139 przez ww61
Problemy są po to aby ich unikać.Jak to zrobić?Wystarczy pracując na stanowisku ratownika być ratownikiem,nie lekarzem.Tak jak serial Na dobre i na złe w znaczny sposób zmienił spojrzenie pacjentów na problemy zdrowia tak serial DR HOUSE sprawił,że mimo swych niezaprzeczalnych wartości przydatnych w pracy ratownika(daje do myślenia) sprawił ,że ratownicy zamiast postępować zgodnie z założeniami zawodu po dwóch lub trzech latach nauki starają się być lekarzami.Postępujmy zgodnie z naszymi kompetencjami nie traktując pacjentów jak wrogów a problemy etyczno-prawne nie będą nas dotyczyć. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/07 08:53 #3144 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:Problemy etyczno- prawne w pracy ratownika
ww61 napisał:

Problemy są po to aby ich unikać.

Problemy są po to, żeby je rozwiązywać. Skoro ich unikasz to znaczy, że ich nie masz.

...Tak jak serial Na dobre...tak serial DR HOUSE...

Oto niewyczerpane źródło wiedzy i motywacji...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/07 10:33 #3145 przez ww61
Jeśli się nawarzy piwa to trzeba je wypić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/18 10:40 #3176 przez motyl
Może ktoś jeszcze podzieli się swoim doświadczeniem i napisze z jakimi problemami etycznymi bądź prawnymi spotyka się ratownik w swojej codziennej pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/18 17:25 #3177 przez Ooliwka18
Replied by Ooliwka18 on topic O:Problemy etyczno- prawne w pracy ratownika
mam takie pytanie sa jakies aspekty prawne dotyczace ratownika medycznego jesli chodzi o osoby nieletnie,ubezwlasnowolnione i nieprzytomne ?? jesli nie to jak sie ma ta sytuacja w praktyce ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.321 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account