Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zakład symulacji medycznej z ponad stu fantomami, naśladującymi zachowania pacjentów, otwarto w poniedziałek (3 listopada) w szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie. Symulatory umożliwią przyszłym lekarzom praktyczną naukę diagnostyki, technik ratowania życia i innych zabiegów.

W Zakładzie Dydaktyki i Symulacji Medycznej na powierzchni 300 mkw. zgromadzono ponad sto nowoczesnych fantomów i symulatorów. Urządzenia będą służyć studentom pierwszych lat wydziału nauk medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego do ćwiczenia różnych scenariuszy treningowych i sytuacji klinicznych.

Według dziekana tego wydziału prof. Wojciecha Maksymowicza pozwoli to lepiej przygotować przyszłych lekarzy do pierwszego kontaktu z pacjentem. - Zanim dotkną prawdziwego pacjenta mają szansę zdobycia praktycznej wiedzy poprzez ćwiczenie w warunkach symulowanych - wyjaśnił.

Czytaj więcej: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account