Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ImagePhysio Control wyposażył w defibrylatory Lifepak około 800 karetek na 1,4 tys. funkcjonujących w Polsce. Sieć medycznych stacji odbiorczych w systemie Lifenet zwiększyła się do 55. Łącznie 200 defibrylatorów na 80-ciu SOR-ach może transmitować dane w systemie.

System pozwala na zdiagnozowanie stanu pacjenta jeszcze w warunkach przedszpitalnych i skierowanie do najbliższego oddziału kardiologii interwencyjnej, jeśli konieczne jest wykonanie zabiegu angioplastyki. Ratownicy mogą już na tym etapie podać odpowiednie leki, a równocześnie chory może być bezpośrednio przetransportowany do ośrodka specjalistycznego, z pominięciem wykonywania dodatkowych badań w szpitalu rejonowym.

Według firmy w systemie następuje pełne odwzorowanie stanu faktycznego pacjenta z eliminacją zakłóceń i szumów. System umożliwia archiwizowanie transmisji w pamięci (na dysku komputera) wraz z komentarzami lekarza oraz retransmitowania ich do innych miejsc (stacje Lifenet, fax, komunikatory, Internet). Dane z defibrylatorów z ponad 41 procent zakontraktowanych karetek mogą być transmitowane do medycznych stacji odbiorczych.

Physio-Control jest pionierem w technologii defibrylacji, jednym z głównych dostawców defibrylatorów oraz urządzeń przeznaczonych do leczenia nagłego zatrzymania akcji serca. Jest działem Medtronic, firmy międzynarodowej o amerykańskich korzeniach oferującej technologie medyczne dla osób cierpiących na przewlekłe choroby. W Polsce Medtronic oferuje m.in. kardiowertery, stymulatory serca, defibrylatory.

Źródło: medicalnet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account