Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Odblokuj się!" to hasło kampanii rzeszowskiego pogotowia, które przypomina, że w przypadku ratowaniu ludzkiego życia liczy się każda sekunda. A żeby się odblokować, wystarczy pomyśleć i nie zastawiać bezmyślnie samochodu, który zablokuje przejazd karetki.

Pracownicy pogotowia ratunkowego codziennie zmagają się z problemem dojazdu do potrzebujących. A blokując choćby na chwilę osiedlową drogę możemy zatrzymać pomoc jadącą do osoby będącej w śmiertelnym zagrożeniu. Stąd kolejna już kampania rzeszowskich ratowników. Wcześniej próbowali uwrażliwić mieszkańców Podkarpacia na czas i odpowiedzialność, między innymi zachęcając do używania darmowej aplikacji na ratunek, która z pomocą GPS-a lokalizuje poszkodowanego. W innym spocie przekonywali, że w sytuacji zagrożenia życia warto użyć defibrylatora.

Kampania "Odblokuj się!" nie wzięła się znikąd. Jak mówią ratownicy, najtrudniejszy teren w Rzeszowie to osiedle Nowe Miasto. Tam, nawet jeżeli karetka może przejechać, to ratownicy mają problem z dotarciem do poszkodowanego przez samochody blokujące klatki schodowe. Często zdarza się też, że ktoś na chwilę blokuje przejazd, zatrzymując się przed kioskiem. Stąd kampania "Odblokuj się!", która ma przede wszystkim odblokować myślenie i zmusić mieszkańców Rzeszowa do bardziej rozsądnego zachowania na drodze, Andrzej Kwiatkowski, dyr. wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie.

Czytaj więcej: rzeszow.eska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account