Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Resort spraw wewnętrznych Finlandii wydał zalecenie, aby służby zamówiły sprzęt ochronny dla ratowników medycznych oraz strażaków. Mają to być kamizelki kuloodporne i kaski – podało fińskie radio.

Ratownicy medyczni i strażacy zostaną doposażeni w tym i w przyszłym roku. Stacje ratownictwa mają ocenić, ile sprzętu tego rodzaju jest im potrzebne. Według ministerstwa powodem jest zwiększona ocena zagrożenia wobec służb, nie tylko w Finlandii, lecz w całej Europie. Esko Koskinen z departamentu ratownictwa fińskiego MSW w rozmowie z fińskim nadawcą radiowo-telewizyjnym Yle przyznał, że ratownicy wzywani do udzielania pierwszej pomocy coraz częściej spotykają się z przemocą.

Wskazał, że taka jest europejska rzeczywistość, "a zdarzenie w Turku przeniosło ją do Finlandii". W połowie sierpnia na rynku w Turku nożownik zaatakował przechodniów. Zginęły dwie kobiety, a osiem osób zostało rannych. Zdarzenie zostało uznane za pierwszy akt terrorystyczny w Finlandii. Fińska armia po ataku nożownika w Turku wydała żołnierzom na służbie, rezerwistom i poborowym instrukcje dotyczące bezpieczeństwa osobistego.

Ratownicy medyczni i strażacy zostaną doposażeni w tym i w przyszłym roku. Stacje ratownictwa mają ocenić, ile sprzętu tego rodzaju jest im potrzebne. Według ministerstwa powodem jest zwiększona ocena zagrożenia wobec służb, nie tylko w Finlandii, lecz w całej Europie. Esko Koskinen z departamentu ratownictwa fińskiego MSW w rozmowie z fińskim nadawcą radiowo-telewizyjnym Yle przyznał, że ratownicy wzywani do udzielania pierwszej pomocy coraz częściej spotykają się z przemocą. Wskazał, że taka jest europejska rzeczywistość, "a zdarzenie w Turku przeniosło ją do Finlandii".

Czytaj więcej: rp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account