Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dyspozytornia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego każdej doby odbiera około 1000 zgłoszeń z terenu 7161 kilometrów kwadratowych, na którym mieszkają przeszło dwa miliony ludzi. Każdego roku notuje około 170 tysięcy wyjazdów.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe powstało 126 lat temu - jest pierwszym pogotowiem na ziemiach polskich i drugim w Europie. Nasza historia rozpoczęła się 6 czerwca 1891 roku utworzeniem Krakowskiego Ochotniczego Towarzystwa Ratunkowego - na wzór pierwszego pogotowia w Europie, pogotowia wiedeńskiego. Na pierwsze wyposażenie składało się pięć par noszy oraz ambulans zaprzężony w dwa konie.

Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy nowoczesny elektroniczny system zarządzania zespołami ratownictwa medycznego. Od roku 2012 w Małopolsce funkcjonują dwie skoncentrowane dyspozytornie medyczne: w Krakowie i Tarnowie. Dyspozytornia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego każdej doby odbiera około 1000 zgłoszeń z terenu ponad 7 tysięcy km kw., na którym mieszkają przeszło 2 miliony ludzi.

Każdego roku notujemy około 170 tys. wyjazdów. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe to nie tylko zasadniczy element systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Prowadzimy ambulatoria i poradnie oraz Szkołę Ratownictwa Medycznego. Zajmujemy się również transportem chorych i zabezpieczaniem imprez masowych.

Czytaj więcej: dziennikpolski24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account