Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwoje pobitych ratowników medycznych, uszkodzone wyposażenie karetki – to efekt ataku pacjenta na załogę ambulansu Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach. Agresywny pacjent trafił do szpitala psychiatrycznego.

Do ataku doszło w środę, po godz. 20. w Gliwicach. Załoga WPR została wezwana do 50-letniego mężczyzny, który miał problemy z ciśnieniem, a wcześniej leczył się psychiatrycznie. Początkowo pacjent był względnie spokojny. Jednak w trakcie przewozu do szpitala mężczyzna kopnął ratowniczkę i uciekł z karetki, niszcząc przy okazji warte kilka tysięcy złotych wyposażenie ambulansu. Próbujący go zatrzymać drugi z ratowników również został uderzony.

Załoga ambulansu wezwała policję, która obezwładniła agresywnego pacjenta. Napastnik trafił najpierw do szpitala przy ul. Radiowej w Gliwicach. Stamtąd do szpitala psychiatrycznego w Toszku.

Z kolei pobici ratownicy zostali przewiezieni do gliwickiego Szpitala Miejskiego, gdzie udzielono im pomocy. ZOBACZ GALERIĘ To kolejny w ostatnim czasie przejaw fizycznej agresji w stosunku do ratowników WPR. W tym roku tylko w rejonie gliwickim do takich zdarzeń doszło pięć razy. - Oczekujemy, że sprawca ataku zostanie surowo i przykładnie ukarany. Będziemy też dochodzić pokrycia kosztów naprawy uszkodzonego tabletu – mówi Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj więcej: dziennikzachodni.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account