Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

– W karetce pogotowia stacjonującej w Serocku nie będzie lekarza – tak zakładają mazowieccy urzędnicy, którzy zaktualizowali ostatnio projekt planu działania Państwowego Ratownictwa Medycznego na Mazowszu. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć minister zdrowia.

Obecnie na terenie powiatu legionowskiego stacjonują 4 karetki. Załogi ratunkowe wyczekujące w Legionowie i w Serocku są specjalistycznymi zespołami ratownictwa medycznego. Oznacza to, że w ich szeregach pracują lekarze. Pozostałe 2 karetki swoje bazy mają w Jabłonnie i w Zegrzu. Są to jednak tylko podstawowe zespoły z ratownikami medycznymi. Zdarza się, że do nagłych i zagrażających życiu i zdrowiu stanów przyjeżdżają także zespoły ratownictwa medycznego stacjonujące w stolicy. Część wieliszewian korzysta zaś z pomocy medycznej udzielanej przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Nowym Dworze Mazowieckim.


Zaplanowane zmiany przewidują, że na pokładach karetek stacjonujących w Serocku, na Białołęce i Muranowie oraz w Markach od 1 października br. zabraknie lekarzy, zostaną sami ratownicy. Zaktualizowany w sierpniu br. projekt zazwyczaj 3-letniego planu działania Państwowego Ratownictwa Medycznego na Mazowszu jest obecnie konsultowany z samorządami, w tym z powiatem legionowskim. Po konsultacjach, przyjdzie czas na zaakceptowanie dokumentu przez wojewodę mazowieckiego, zaś następnie przez ministra. Przewiduje się, że niniejszy dokument – po zaakceptowaniu ewentualnych poprawek samorządowych – zacznie obowiązywać od 1 października br.

Czytaj więcej: gazetapowiatowa.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account