Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szykują się zmiany w ratownictwie medycznym, które dotkną szpital w Rydułtowach. Zniknie karetka „S”, czyli ta z lekarzem na pokładzie. Zastąpi ją zespół „P’.

W województwie śląskim ma zniknąć 13 karetek „S” - specjalistycznych, z minimum trzyosobową obsadą, w której przynajmniej jedna osoba to lekarz. Zastąpią je ambulanse z oznaczeniem „P” - są to karetki podstawowe, z załogą składającą się z ratowników lub też pielęgniarek systemu (bez lekarza).

Powód reorganizacji? Analizy wykazały, że brakuje wystarczającej liczby lekarzy do pracy w systemie państwowego ratownictwa medycznego. Jednocześnie zmieniają się przepisy w zakresie „medycznych czynności ratunkowych”. Zwiększają one listę leków i zadań, które mogą wykonywać ratownicy medyczni.

Wszystko to spowodowało, że wojewoda śląski (który odpowiada za kształt systemu ratownictwa medycznego na terenie województwa), podjął decyzję o reorganizacji. 13 karetek „S” zostanie zamienionych na 17 karetek „P”.

Zmiany będą dotyczyć dwóch szpitali w naszym regionie: w Rydułtowach i w Rybniku. W tych dwóch miejscach karetki „S” zostaną przekształcone „P”. Zmiany będą obowiązywały od 1 września. - W powiecie wodzisławskim liczba zespołów ratownictwa medycznego nie ulegnie zmianie, zmieni się tylko standard zespołu w Rydułtowach z „S” na „P” - podkreśla Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy wojewody śląskiego. Twierdzi, że w żaden sposób nie wypłynie to na bezpieczeństwo pacjentów. - Trzeba podkreślić, iż mieszkańcy mogą czuć się zupełnie bezpiecznie. Zmiany standardów zespołów ratownictwa medycznego z „S” na „P” nie wpłyną w negatywny sposób na poziom funkcjonowania karetek. Nie wydłużą też czasu dotarcia do pacjenta - zapewnia rzeczniczka wojewody śląskiego.

Czytaj więcej: nowiny.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account