Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kierowcy mają problem z ułatwianiem przejazdu pojazdom uprzywilejowanym - mówili w czwartek goście audycji „Radio Szczecin na Wieczór”.

Jak twierdzą, gdy trzeba przepuścić karetkę, wóz strażacki czy radiowóz zdarzają się niebezpieczne sytuacje. Przykłady wskazywał Marcin Borowski, ratownik medyczny.

- Dwa, trzy pojazdy jadące przed nami zjeżdżają na pobocze ustępując nam miejsca, a ostatni pojazd z kolejki, jadący przed nami zaczyna bardzo ryzykowny manewr wyprzedzania. No i druga taka sytuacja: rodzice prowadzący za rękę dzieci widząc karetkę jadącą na sygnale wchodzili na przejście na pieszych patrząc prosto w oczy kierowcy karetki - wyliczał Borowski.

Według Przemysława Kimona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie najważniejsze, to obserwować to, co dzieje się na drodze i wyszukiwać miejsca gdzie można zjechać. Aby zrobić miejsce można nawet przejechać na czerwonym świetle - dodawał.

- Przed czerwonym światłem wszyscy stoją i zastanawiają się, gdzie zjechać, a z tyłu pojazd na sygnałach... Nie ma dyskusji! Możemy wjechać na czerwonym świetle, nawet przyblokować to skrzyżowanie, oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności - potwierdził policjant.

Należy też pamiętać, aby nie stawać na światłach „zderzak w zderzak” - mówił Filip Grega, socjolog bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Czytaj więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account