Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kierowcy mają problem z ułatwianiem przejazdu pojazdom uprzywilejowanym - mówili w czwartek goście audycji „Radio Szczecin na Wieczór”.

Jak twierdzą, gdy trzeba przepuścić karetkę, wóz strażacki czy radiowóz zdarzają się niebezpieczne sytuacje. Przykłady wskazywał Marcin Borowski, ratownik medyczny.

- Dwa, trzy pojazdy jadące przed nami zjeżdżają na pobocze ustępując nam miejsca, a ostatni pojazd z kolejki, jadący przed nami zaczyna bardzo ryzykowny manewr wyprzedzania. No i druga taka sytuacja: rodzice prowadzący za rękę dzieci widząc karetkę jadącą na sygnale wchodzili na przejście na pieszych patrząc prosto w oczy kierowcy karetki - wyliczał Borowski.

Według Przemysława Kimona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie najważniejsze, to obserwować to, co dzieje się na drodze i wyszukiwać miejsca gdzie można zjechać. Aby zrobić miejsce można nawet przejechać na czerwonym świetle - dodawał.

- Przed czerwonym światłem wszyscy stoją i zastanawiają się, gdzie zjechać, a z tyłu pojazd na sygnałach... Nie ma dyskusji! Możemy wjechać na czerwonym świetle, nawet przyblokować to skrzyżowanie, oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności - potwierdził policjant.

Należy też pamiętać, aby nie stawać na światłach „zderzak w zderzak” - mówił Filip Grega, socjolog bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Czytaj więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account