Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewoda Wielkopolski – po interwencjach Powiatu Pleszewskiego i Gminy Gizałki – podjął decyzję o zmianie miejsca stacjonowania Podstawowego Zespołu Ratownictwa Medycznego z Pyzdr do Gizałek. Nową dyslokację karetki zatwierdził już Minister Zdrowia. - Problem tylko w tym, że nastąpi to dopiero za rok – informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Zbigniew Hoffman, Wojewoda Wielkopolski, podjął decyzję, aby do projektu aktualizacji „Wojewódzkiego planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Wielkopolskiego” wprowadzić zmianę miejsca stacjonowania Podstawowego Zespołu Ratownictwa Medycznego z Pyzdr na Gizałki. - Zmiana lokalizacji zespołu ratownictwa medycznego do miejscowości Gizałki została ujęta przez wojewodę w planie i zatwierdzona przez Ministra Zdrowia jako zmiana planowana – potwierdza Marek Tombarkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Problem tylko w tym, że karetka może wrócić do Gizałek najwcześniej 1 lipca 2018 roku. - Do tego czasu będą obowiązywać aktualne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług z zakresu ratownictwa medycznego. Wynika to z przepisów o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych. Wcześniejsze przeniesienie karetki do Gizałek wymagałoby najpierw zerwania obowiązujących umów – tłumaczy Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Czytaj więcej: zyciejarocina.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account