Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy domagają się podwyżek płac. Rozmowy prowadzone na ten temat w ministerstwie zdrowia zakończyły się fiaskiem. Rozważane są formy, jaką ma przybrać protest.

- Ratownicy chcą podobnych podwyżek jakie otrzymują pielęgniarki, czyli przez cztery lata po czterysta złotych - tłumaczy szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Służb Medycznych Paweł Horoszczak. - Pielęgniarki wykonujące tą samą pracę w tych samych karetkach dostały większe pieniądze. Oczywiście nie mamy nic do pielęgniarek, cieszymy się, że wywalczyły podwyżki i wychodzimy z założenia, że mogłyby dostać jeszcze więcej; pytamy natomiast dlaczego ratownicy traktowani są jak zbędny balast przewożony w karetce.

Paweł Horoszczak dodaje, że frustracja w środowisku ratowników medycznych jest ogromna. Niektórzy z nich nie zarabiają na rękę nawet dwóch tysięcy złotych.

Protest zacznie się od łagodnych form, potem będzie jego eskalacja.  - Nie chciałbym, żeby wszystko poszło na żywioł i żeby ucierpieli pacjenci, ale są takie miejsca w kraju, gdzie ratownicy pracują na umowach śmieciowych za żenujące pieniądze - podkreśla Horoszczak.

Więcej: radiolodz.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account