Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Coraz większa liczba przypadków pacjentów zbyt ciężkich do dźwignięcia siłami ratowników wymaga inwestycji w nowy sprzęt.

BBC South East dotarło do informacji na temat wezwań służb ratowniczych do chorobliwie otyłych pacjentów. W 2006 roku było ich 52 tysiące, w ubiegłym roku już dziesięciokrotnie więcej. Najwięcej wezwań było w regionie North West, 78 tysięcy. Tamtejsza służba zdrowia ma 8 specjalnie przystosowanych karetek, które wyjeżdżały w ciągu 4 lat 40 tysięcy razy.

Richard Webber, szkolący ratowników medycznych, tłumaczył konieczność inwestowania w specjalistyczny sprzęt: "Obecnie ratownicy przechodzą na emeryturę w wieku 67 lat. Noszenie coraz cięższych pacjentów po schodach robi się coraz bardziej problematyczne".

Londyn wyposażony jest w trzy karetki zdolne do przewozu pacjentów o wadze do 445 kilogramów, w niektórych regionach wszystkie karetki przystosowane są do przewozu cięższych pacjentów. Pociąga to za sobą koszty, South East Coast Ambulance wydało 562 tysiące funtów na przystosowanie trzech karetek do przewozu ciężkich osób. W ciągu pięciu lat przydały się 17 tysięcy razy, natomiast wszystkie pozostałe karetki zostały wyposażone w mocniejsze nosze kosztem 36 tysięcy funtów.

"Kiedy widzisz przed sobą kogoś w krytycznej sytuacji musisz coś zrobić. Nie ma czasu na rozgrzewkę, twoje ciało jest poddawane bardzo dużym obciążeniom" - mówił jeden z ratowników o pomocy pacjentom ważącym nawet 200 kilogramów.

Statystyki NHS pokazują, że 60% kobiet i 70% mężczyzn ma obecnie wagę powyżej prawidłowej. Co trzecie dziecko w wieku 2-15 lat również waży zbyt dużo.

Źródło: anglia.today

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account