Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tyle mówi się o znieczulicy w społeczeństwie - że paraliżuje nas strach przed niesieniem pomocy, a widząc leżącego człowieka na chodniku wolimy wierzyć, że "popił i upadł", niż pomyśleć o tym, że warto nim się zainteresować i uratować życie. Tyle było kampanii społecznych, tyle tłumaczenia w szkole na zajęciach z przysposobienia obronnego. I co? Chciało by się powiedzieć brzydko.

A wszystko to jak krew w piach

Zamiast dużo brzydszego określenia, posłużyłem się parafrazą cytatu z filmu Koterskiego. Nie przychodzi mi na myśl inny komentarz do tej sytuacji. W szkole i w domu wpojono mi, że trzeba pomagać – w miarę możliwości. Dlatego, jeśli mam okazję, oddaję krew. Zarejestrowałem się też jako potencjalny dawca szpiku. W portfelu noszę oświadczenie woli, żeby nie było żadnych wątpliwości. Jeżeli tylko będę mieć szansę komuś pomóc – zrobię to, bo wiem, że ja albo ktoś mi bliski może oczekiwać tego samego. Taka swoista odpłata za to, że kiedyś może na mnie czekać druga szansa.

I tym bardziej nie rozumiem postępowania Telewizji Polskiej, która promuje szkodliwe postawy w społeczeństwie. Publiczna telewizja ma ponoć edukować, promować dobre postawy i rozwijać kulturalnie. Tym, co zrobiła w kwestii automatycznych defibrylatorów zewnętrznych udowodniła natomiast, że sprowadza się to niestety do statutowych zapisów.

Fragment z serialu "Na sygnale":


Ja to tylko tu zostawię.... "AED razi prądem"

Opublikowany przez Michał Pyka na 25 sierpień 2016

Czytaj więcej: antyweb.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

meyhem
+1 #1 meyhem 2016-09-01 00:08
Niestety to nie pierwszy babol w tym serialu i zapewne nie ostatni. Konsultant medyczny powinien za to dostać dożywotni zakaz wykonywania zawodu !!!
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account