Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Polsce żyje ok. 300 tys. osób ze skrajną otyłością. Gdy chorują, nie można ich przewieźć zwykłą karetką, nie mieszczą się w rezonansie magnetycznym, potrzebują wzmocnionego łóżka operacyjnego. W Warszawie ma powstać sieć szpitali dla osób z otyłością olbrzymią.

Krakowskie pogotowie jako jedyne w Polsce ma karetkę bariatryczną przeznaczoną do przewozu bardzo grubych pacjentów. Pogotowie z Warszawy wzywane jest do otyłych chorych kilkadziesiąt razy w roku. - Gdy mamy przewieźć takiego pacjenta, wzywamy do pomocy drugą załogę.

Cztery osoby wynoszą chorego na noszach lub specjalnym krześle. Jeśli otyła osoba mieszka w bloku z wąską klatką schodową, wzywamy straż pożarną i korzystamy z wysięgnika - opowiada Elżbieta Weinzieher, koordynatorka ds. ratownictwa medycznego warszawskiego pogotowia.

Czytaj więcej: wyborcza.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account